Öne Çıkanlar Belediye Başkanına Teşekkür belediye SS Karapınar Meke Küçük Sanayii Sitesi Üyelerine Müjdeli Haber Kaymakam Oğuz Cem Murat  Okulları Ziyaretleri Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

Karapınar Eşeli Mevkiinde Obruk Meydana Geldi

Sık sık obruk oluşumlarının yaşandığı ilçede bir vatandaşın Mısır ekili tarlasındaki Obruğu bölgede sulama yapan işçi gördü.

Eşeli bölgesinde daha öncede obruklar oluşmuş ancak bu oluşan obruğu diğerlerine göre daha büyük olduğu kaydedildi

Obruğun gece meydana geldiği ancak sabah sulama yapıldığı sırada tarlada çalışan İshak Şakar adlı işçi tarafından fark edildi.

Mısır sulama yaptığını belirten İshak Şakar,” Mısır sulaması yapıyordum. Hortumları takip ediyordum. Hortumlar kopmuştu. Neden olduğunu anlamaya çalışıyordum.40 metre gittikten sonra bir anda boşluk olduğunu gördüm Çok büyük bir obruktu.Tek başıma olduğum için panikledim” dedi.

Durumu hemen tarla sahiplerine bildirdiğini belirten İshak Şakar,” Bölgede sıkça obruk oluşuyor.Önceleri korkuyorduk.Ama şimdi insan ister istemez alışıyor.Zaten sürekli obruk oluşumlarına denk geliyoruz.Akşam saatlerinde veya karanlık bir zamanda tarlada olsak içine de düşebilirdik..Obruğun bazı bölgelerinde de genişleme sürüyor” diye konuştu.

Obruk oluşumunu duyu merak eden vatandaşlardan Ali Bilgeç İse,Obruk oluştuğunu duyunca merak edip geldi.Baya büyük ve korkunç.Bu bölgede oluşan obrukları duyuyoruz.Bu obruk diğer gördüklerimden çok büyük.” Diye konuştu.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol