Öne Çıkanlar Yetkililerce Maske Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler İZDES Heyeti Karapınar  Kaymakamlığını Ziyaret Etti Fevzipaşa Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı Açılışı Gerçekleşti

Bu haber kez okundu.

Karapınar'dan Elazığ'a Yardım Tırı Yola Çıktı

Karapınar Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen uğurlama programına; İlçe Kaymakamı Onur Kökcü, Belediye Başkanı Mehmet Yaka,AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, İlçe Müftüsü Yunis Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Aker, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Şube Müdürü Hulusi Sonkaya, Belediye Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Yardım tırı uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Yaka şu ifadelere yer verdi: “Katılımcıları selamladıktan sonra sizlerinde bildiği gibi geçtiğimiz günlerde Elazığ ve Malatya’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem felaketinde öncelikle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. Gerçekten zor bir durum ve zor bir imtihan. Yakınlarını, eşlerini, dostlarını, evlerini ve mekanlarını kaybettiler.  Çığ felaketinde ve uçak kazasında hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Türk ve Müslüman Toplumumuz böyle konularda yardımlarını asla esirgemeyerek duyarlılığını her zaman göstermektedir. Birlik ve beraberliğimiz en büyük unsurumuzdur. Biz de bu vesile ile yardım yapan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. AFAD İl Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmelerde o bölgeye gönderilecek olan acil ihtiyaçlardan barınma, gıda, temizlik malzemesi, ısınma, giyim ve çadır matı malzemeleri gibi birtakım ihtiyaçlar bizlere bildirildi. Bizde bu yolda kısa süre içerisinde yardımlar Belediyemiz öncülüğünde toplanarak Karapınar Nakliyeciler Kooperatifi’nin temin ettiği araçlarla deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. Burada yardımlarını esirgemeyen hayır sever Karapınar’lı vatandaşlarımıza, Emirgazi İlçesi vatandaşlarımıza, Sivil Toplum Kuruluş Başkanlarına, araç temin eden Karapınar Nakliyeciler Kooperatifi Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, Belediye Başkan Yardımcımız ve personellerimize öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Türkiye Diyanet Vakfı Karapınar Şubesince de deprem bölgesine İlçe Müftülüğümüzün destekleriyle ayni yardımlar Elazığ ve Malatya ya Karapınar Nakliyeciler Kooperatifi’nin temin ettiği araçlarla aynı anda ulaştırılmak üzere yola çıkarılmıştır. İlçe Müftülüğüne ve Türkiye Diyanet Vakfı Karapınar Şubesi yetkililerine de teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Müftüsünün yaptığı dualar eşliğinde tırlar Elazığ ve Malatya deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.  

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol