banner328
Öne Çıkanlar İlçe Protokolü Mahalle Ziyaretleri Gerçekleştirdi Meslek Yüksekokuluna Yeni Müdür Yardımcısı Atandı Bakkalın Veresiye Defterini Satın Aldı Mazbatasını Aldı

Bu haber kez okundu.

Karapınar'da Yeni Bir Obruk Daha Oluştu

İlçenin Karakuyu mevkisinde sık sık oluşan obrukların ardından bu defa başka bir bölgesinde Obruk oluşması vatandaşları iyice tedirgin etti.

İlçeye yaklaşık 15 kilometre mesafedeki Obruk,başka bir tarlada  mısır tarlasında hasat yapan biçerdöver sürücünün toz bulutlarını görmesi ile ortaya çıktı.

Sürücü araçtan inip bölgeye vardığında 20 metre çapında altı su dolu 30 metre derinliğindeki obruk ile karşılaştı ve çevresindekilere kişilere haber verdi.

Obruk’un oluştuğu sırada yolda herhangi bir aracının geçmemesi de bir faciayı önledi.

Obruk oluştuğunu duyan çok kişi tehlikeye rağmen dev çukuru görmeye çok sayıda vatandaş geliyor. Obrukta çökmeler zaman zaman devam ediyor. Birçok kişide Obruk alanında tehlikeli olmasına rağmen telefonla çekimler yapıyor.

Bölgeye haber için gazetecilerde obruk oluşumların devam etmesine bizzat şahit oldular.

Aynı yerde Çiftçilik yapan Kenan Bozkurt “ İlk defa burada obruk oluştu. Daha önce hiç obruk olmamıştı. Mısır hasadı yapılıyordu. Yeni pancar söktürmüştüm. Sesler geldiğini  duydum. Ama obruk olduğu hiç aklıma gelmedi. Çöken yerde  kamyon, traktör  ve başka araçlarda geçiyordu. Yoldan karşıya geçmek isteyen  vatandalar obruk’u görünce korkmuşlar.Aslında tedirginlikti bizde de başladı.”

Sırnık mevkisinde çiftçilik yapan Oğuz Barutçu Karapınar’ın dört bir tarafında obruklar oluştuğunu ve emniyette olmadıklarını söyledi.

Barutçu,” Bu mevkide obruk belirtisi yoktu. Büyük bir gürültü ile obruk oluşmuş. Obruklara alıştık artık.. Yakın tarlada hasat yapılıyordu.Bu alanda da birkaç güne hasat başlayacaktı.Gündüz saatlerimde obruk olması sevindirici.Zira gece olsa yoldan araçlar geçse facia olurdu.Kendimizi güvende hissetmiyoruz, emniyetimiz kalmadı. Yetkililer bir şeyler yapmalı. Merkeze yakın yerlere gittikçe yaklaşıyor. Altta su var. Su çekildikten sonra kesin derinliği bilinebilir.” Dedi.

Bölgeye haber için gazetecilerde obruk oluşumların devam etmesine bizzat şahit oldular.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol