Öne Çıkanlar karapınar Fuhuşla Mücadele Komisyonu Toplantı Yaptı Ay Yıldızlı Milli Gururumuz TOBB Nefes Kredisi Projesi

Bu haber kez okundu.

Karapınar'da Yeni Bir Obruk Daha Oluştu

Obruk İlçeye bağlı Relşadiye Mahallesi Çingir mevkisinde meydana gelen obruk 35 çapında 15 metre derinliğinde .Obruğun Kenarlarında derin çatlaklar bulunuyor. Her an çökme tehlikesi bulunuyor. Çingir mevkisinde daha önceleri de farkı noktalarda obruk oluşmuştu..Sabah koyun otlatırken çukurla karşılaşan Çoban İsmail Türk eşeği ile köyde yaşayanlara haber verdi.

.

Çingirde çiftçilik yapan İsmet İşleker, Çobanlarının merada koyun otlatırken eşek ile gelerek kendilerine haber verdiğini kaydetti.

Hemen Obruğun olduğu meraya gittiklerini söyleyen İsmet İşleker, Obruk alanın çok geniş ilk oluşan i obruğun derinliği çok fazla ve korkutucuydu.

Gelip baktığımızda şok olduk. Obruk olmadan bir gün önce meradan geçtik bir şey yoktu. Ertesi gün geldiğimizde obruk olmuş.İnsan korkmaz mı?Ya Üzerinde koyun otlatırken olsaydı.Daha kötü sonuçlar olabilirdi..Yan tarafta ise tarım alanı. 500 metre ilerde tarla işi yapanlar var.O bölgelerde de olabilirdi.Bir sürü insan çalışıyor..Tedirginlik yaşıyoruz.Araştırılıp bilgi verilmesini ve önlem alınmasını istiyoruz.Yetkililerin yardımını bekliyoruz” dedi..

Obruğu ilk gören çoban İsmail Türk ,Obruğu görünce bacaklarım titredi dedi.

Sürekli aynı bölgede koyun otlatıyorduk diyen İsmail Türk.”Sabah Koyunları aldım meraya getirdim.Her zamanki gördüğüm merada farklı şeylerin olduğunu fark ettim.Dikkatli olmama belcide bizi korudu.Çukur gibi yer gözüküyordu.Yaklaştığımda obruğun olduğunu gördüm. Telefonlar çekmediği için hemen eşeğe binerek köydekiler haber verdim.Geldiğimizde korkunç bir görüntü vardı.Bu alanda koyun otlatan çok çoban var.Koyun var.Bölgenin tellerle çevrilip koruma altına alınmasını istiyoruz” dedi..

Karapınarda en son 2 Nisan tarihinde Averen mevkisinde obruk oluşmuştu

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol