Bu haber kez okundu.

Karapınar ‘da KOP Destekli Projeler Yerinde İncelendi

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Halil İbrahim Tongur, Başkan Yardımcısı Ümit Yorgancılar, Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Soylu ve Mehmet Şahin ile birlikte Karapınar İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka'yı makamlarında ziyaret ettiler.

Karapınar’a yaptıkları yatırımların konuşulduğu ziyaretle ilgili memnuniyetini belirten Başkan Yaka, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Halil İbrahim Tongur ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

KOP İdaresi Başkanlığınca Karapınar’da hayata geçirilen ve yapımı devam eden projeleri  yerinde inceleyen heyet Karapınar’da 2019 yılında, İlçe Kaymakamlığı ve Karapınar Ziraat Odası işbirliği ile KOP-TEYAP'a projelendirilerek faaliyete başlayan Hırtlak Turşu Tesisini inceleyerek Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner’den bilgiler aldılar.

KOP ile Karapınar Belediyesi ile ortaklaşa yapılan Kapalı Hayvan Pazarı'nı ziyaret eden heyet

çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgiler aldılar.

 Akabinde, Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve beraberindeki heyet ile birlikte Gazi Osman Paşa Mahallesin de yapımı devam eden Çocuk Kütüphanesinde incelemede bulundu.


HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol