Öne Çıkanlar Meke Krater Gölü Kartpostallık Manzaralar Oluşturdu Başkan Yaka Birinci Sınıf Öğrencilerin İlk Karne Heyecanına Ortak Oldu Başkan Tartan ; Erkoyuncuyu Ziyaret Etti Kesmez Mahallesinde Şehitleri Anma ve Asker Uğurlama Programı Düzenlendi

Bu haber kez okundu.

Karapınar Belediyesi Standı Büyük İlgi Gördü

Karapınar Belediyesi, İstanbul'da düzenlenen Entech Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı'nda stant açtı. Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise stanttı ziyaret eden misafirlere, Karapınar da yaptıkları “Atıkları Yerinde Ayrıştırıyorum ve Sokak Hayvanlarını Besliyorum” projeyi anlattı. Başkan Yaka proje ile ilgili “Elektronik, dijital ve mekanik ortamla beraber geri dönüşümdeki metal, plastik ve kâğıt olan atıklarımızı yerinde ayrıştırarak daha ekonomik bir şekle getirmeyi düşünüyoruz. Akıllı geri dönüşüm otomat cihazının yanında bir soğuk ünitesi yaparak gıda atıklarımızı toplayarak sokak hayvanları için mama şekline dönüştürüp sokaktaki hayvanlarımızı besliyoruz. Böylelikle Belediye olarak hem Sıfır Atık Projesin de daha ekonomik bir şekle gelmek hem de sosyal hayvanlarımızı da gıda atıklarıyla beslemeyi hedeflemek çok bir anlam ifade ediyor” dedi.

Belediye standına gelen misafirlere ve katılımcılara yöresel ürünlerimizden hırtlak ve koyun yoğurdu ayranı ikramında bulunuldu.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol