Öne Çıkanlar Mustafa Şener Ortaokulundan Mezuniyet Töreni 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü Gerçekleştirildi İstiklâl Marşının Kabulünün 101inci Yılı Kutlandı Bir Tarla İçerisinde Kartal  Donmak Üzereyken Kurtarıldı

Bu haber kez okundu.

Karapınar Belediyesi'nden Kültür Gezisi

Bursa’nın tarihi ve kültürel mekânları olan Ulu Camii, Osman ve Orhan Gazi Türbeleri, Tophane, Emir Sultan, Ulu Camii ve Kozahan gibi dönemlerine damgalarını vurmuş Osmanlı padişahlarının türbelerini ziyaret edecekler. Kafilenin Bursa ziyaretleri sonrasında ikinci gün Çanakkale savaşlarının geçtiği Kilitbahir, Tabyalar, Seyit Onbaşı Anıtı, Seddülbahir Tabyası, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı’nı ziyaret edecekler.

Cuma akşamı saat 22.15’de Karapınar Cumhuriyet meydanında yapılan uğurlama programında Belediye Başkanı  Mehmet Yaka “ Karapınar Belediyesi olarak öğrencilerimize tarih bilincini yerleştirmek amacı ile bu etkinliği düzenledik. Mayıs ayı içerisinde 250 başarılı lise öğrencilerimizi Bursa, Çanakkale turu düzenleyerek tarihi ve manevi mekânlarını gezerek inceleme fırsatı bulacaklardır. Kültürel etkinlikler kapsamında Sosyal Belediyeciliğe önem verdiklerini ve kültür gezisinde şimdiye kadar bu bölgelere gitmemiş olan öğrencilerimize Bursa ve Çanakkale’nin kurtuluş mücadelesinin verildiği toprakları görmenin mutluluğunu yaşamak ve bu mekânlar hakkında bilgi sahibi olmak üzere hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu.

Uğurlamaya Belediye Başkanı  Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Belediye Meclis Üyesi Tayfur Altıntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Öğrenci Velileri katıldı.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol