16 Ocak 2018 Salı

Karapınar 3 Nolu Sanayi Bölgesi Müjdesi Verildi

İlçenin İpekçi Mahallesi'nde kurulan 3 Nolu Sanayi Bölgesi'nin Mera Vasfı kaldırıldı. Karapınar Belediye Meclis Salonu'nda 08.01.2018 Pazartesi günü saat 19.30 da yapılan toplantıya; AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Nadi Tartan, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti Karapınar İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Mustafa Yazgan, Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Mustafa Zengin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Hakkı Şenyurt, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Özsoy, Belediye Meclis Üyeleri, S.S. Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Muharrem Güngör ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harun Işıklı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Kalkan, Hikmet Sağdıç, Mahmut Küçük ile Kooperatife kayıtlı üyeler katıldı.

09 Ocak 2018 Salı 23:33
Bu haber 290 kez okundu
 Karapınar 3 Nolu Sanayi Bölgesi Müjdesi Verildi

Açılış konuşmasını yapan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka; "Karapınar 3 Nolu Sanayi Bölgesi'nde 1/5000 Nazım Plan ve 1/1000 uygulama İmar Planı yapıldı. Mera Vasıf değişikliği dosyası valiliğe gönderildi. İmar Planları Büyükşehir Belediye Meclisince onaylandı. Mera vasıf değişikliği Bakanlık tarafından 03.01.2018 tarihinde onaylanarak 1.640.300 m² lik alan üzerindeki 3 Nolu Sanayi Bölgesi'ne ait Mera vasfı kaldırılmış durumdadır. Burada çok büyük yardımlarını gördüğümüz AK Parti Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez'e yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum diyen Başkan Yaka 3 Nolu Sanayi Bölgesi'nde Mera ot bedelinin yatırılması ve Maliye Hazinesi adına tescil edilmesi ve parselasyon planlarının hazırlanarak tapu tescillerinin yapılması ve 4706 Sayılı Kanunun 4. Maddesine göre ilgili kurumların arsalarını Milli Emlak'tan satın alınacağını ve biran evvel yapılıp sanayicilerimizin arsalarına kavuşması için yardımcı olunacağını ve Sanayi ve Konut Alanlarının genişleyeceği alanlar belirlenerek daha sistemli ve planlı yapılar meydana çıkacaktır" dedi.
S.S. Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Muharrem Güngör yaptığı konuşmada; " 2016 Yılında Kooperatifi kurduklarını 138 üye ile devam edildiğini üyelerimiz üzerine düşen neyse gereğini yapmaktadırlar. Bura da şunu söylemek istiyorum; yer konusunda bizlere her zaman destek veren Belediye Başkanı Mehmet Yaka' ya, AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan' a, Sanayi Bölgesinin Mera Vasfının kaldırılması yolunda çalışmalarıyla her zaman yanımızda yer alan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez' e, Üyelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapılacak işlerede aynı şekilde yardımcı olunacağına inanıyor hepinize saygılar sunuyorum " dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan yaptığı konuşmasında; " Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine azimli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Sizlerin bu kooperatifin biran evvel hayata geçmesi için istekli ve azimli davranmanız, işlerinizi takip etmeniz neticesinde 3 Nolu Sanayi Bölgesi'nin Meralık Vasfı AK Parti Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez'in de yardımlarıyla kaldırılmış durumdadır. Bundan sonra ki çalışmalara her zaman destek olmaya hazırız. Yeter ki sanayimiz gelişsin, büyüsün ve Milli Ekonomimize katkı yapsın diyen Başkan Tartan, İlçemiz hiçbir zaman yalnız değildir. Milletvekilimiz ve bizler sizlere yardımcı olacağız. Kazançlarınızın bol bereketli olmasını diliyorum" dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez " Karapınar da bu heyecan, birlik ve beraberlik sinerjisi mevcuttur. Çok yerde olmayan birlik ve beraberliğin farkındayım. Sizlerle bu toplantıda birlikte olmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Alın teri ile ekmeğini kazanan ve üreten sizlerin yanında olmak bizlere onur verir. Her zaman İlçenin bütün sorunlarında yardımcı oldum ve olmaya da devam edeceğim diyen Etyemez 3 Nolu Sanayi Bölgesinin 1.640.300 m² lik Meralık Vasfının kaldırılması Bakanlığımız tarafından onaylanarak Konya Valiliği' ne gönderildi. Bundan sonra yapılacak işlerde her zaman yanınızda olacağımı belirtmek isterim. Karapınar gelişiyor, alın teri ile üretim yapmak isteyen vatandaşlarımız ve sanayicilerimiz var. Ülkemizi kalkındırmak, geliştirmek, büyütmek istiyorsak birlik ve beraberliğimizi devam ettirmemize bağlıdır. Bu birlik ve beraberliği her zaman Karapınar da görüyorum. Bundan dolayı hepinizi kutluyorum. Ülkemizin gelişmesini, büyümesini istemeyen şer odaklarına hiçbir zaman fırsat vermeyerek birlik ve beraberlik içerisinde Vatanımıza, Bayrağımıza, Milli ve Manevi Değerlerimize sahip çıkalım. Vatanımızdan başka seveceğimiz yer yoktur. Emin adımlarla Ülkemiz büyüyüp gelişiyor. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Çalışmalarımız dur durak bilmeden devam edecektir, her zaman İlçenin sorunlarını çözüme kavuşturulması yönünde yanında olacağız" dedi.
Toplantı sonunda, S.S. Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Muharrem GüngörAK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez' e teşekkür plâketi takdim ederek toplantı başarılı bir şekilde sona erdi.


MUSA CEYHAN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV