Öne Çıkanlar Namazla Buluşuyoruz Projesi Tamamlandı Karapınar Merkez Kuran Kursu İnşaatı Yardım Bekliyor Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğünden Duyuru Tarihi Camiler Gelecek Kuşaklara Aktarılıyor

Bu haber kez okundu.

Jandarma Canımıza Can Katmaya Devam Ediyor

Karapınar’da Jandarmanın 175.nci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Karapınar İlçe Jandarma Komutanlığı, Konya Kızılay Kan Bağış Merkezi işbirliği ile yapılan Karapınar’da ki kan bağışına amir, memur, öğrenci ve vatandaşlarımız ilgi gösterdi.

İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Bçvş Orhan Özcan olmak üzere tüm rütbeli personel erbaş ve erlerin tamamının katılımı, ayrıca amir, memur, öğrencilerin kan bağış aracında bir günde saat 10.00- 17.00 saatleri arasında 85 ünite kan bağışında bulundular.

Bazı vatandaşların doldurduğu form ve doktor sorgulaması neticesinde kan almanın şahsa kendi sağlığı açısından zarar vermemesi için kan bağışında bulunamadıkları da görüldü.

Kan Bağış aracında Konya Kızılay Kan Bağış Merkezi Doktoru Günce Ünver, Sağlık Memurları Ahsen Çıla, Yaşar Kaya, Adem Yazan, Mustafa Karabay, Yavuz Selim Keleş başarılı görev yaptıkları görüldü.

Konya Kızılay Kan Bağış Merkezinde görevli Doktor ve personeller, Karapınar’da kan bağışına ilginin bir hayli iyi seviyelerde olduğunu belirttiler. Kan vermenin faydalarından bahseden yetkililer bu konuda şunları söylediler; Kan Vermenin Faydaları

 • Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.

 • Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.

 • Kandaki yüksek yağ oranı düşer.

 • Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.

 • Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.

 • Kan bağışçısı her kan verdiğinde: 
  AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz 
  Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.

 • Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

  Sürekli ve düzenli kan bağışlayanlara:
  10 bağışta Bronz Madalya
  25 bağışta Gümüş Madalya
  35 bağışta Altın Madalya
  40 bağışta Plaket verilerek taltif edilir.

 • Kan bağışında bulunanlara KAN SİGORTA KARTI tahsis edilir. Bu kart gerçekleşmesini arzu etmediğimiz acil kan ihtiyaçlarında size ve soyadınızı taşıyan tüm yakınlarınıza tüm Kızılay Kan Merkezlerinden azami öncelikli kan alma ve sosyal güvencesi olmayanlar için ücretsiz kan temin edilmede kullanılır.

  Kan bağışı tecrübeli hekimlerimiz tarafından muayene edilerek gerçekleştirilir. dediler

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol