banner328
Öne Çıkanlar İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş İlçemizi Ziyaret Etti Talip Karagöz Zabıta Müdürü Oldu Karapınar Ticaret Borsası Akreditasyon Denetimini Başarıyla Tamamladı Sırçalı

Bu haber kez okundu.

İyi Parti Konya İl Başkanı Tozoğlu'ndan Basın Açıklaması

Yaşanan menfur olayın çok yeni olması, tarafların ifadelerinin henüz tam olarak bilinmemesi, görgü tanıklarının beyanlarına kamuoyunca net olarak malum olunmaması sebebiyle erken sayılabilecek bir değerlendirmenin doğru olmadığı kanaatindeyiz.

Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere şiddetin her türlüsüne karşıyız. Her türlü şiddetin karşısında bireysel ve toplumsal tepki verilmesi elbetteki gereklidir. Bu konudaki hassasiyet hepimiz için çok kıymetlidir.

Türk ceza hukukunda meşru müdafaa ve zaruret hali kavramları açıkça tanımlanmış olup çok sayıda somut olay üzerinden de kavramlar netleşmiştir. Somut olayda da yargılama yürütecek olan yargıçlarımız meşru müdafaanın hukuki şartlarının oluşup oluşmadığını, ceza hukukunun temel ilkeleri ve şüpheden sanık yararlanır ilkesinden yola çıkarak değerlendirecektir.

Bir yandan kadına yönelik şiddeti en samimi şekilde kınarken diğer yandan da şu hususu hatırlatmak gerekir ki hukuk devletinde her türlü suç zanlısının cezası kanuni sınırlar çerçevesinde mahkemeler tarafından verilir.

Şiddet failinin toplum veya birey tarafından cezalandırılabilme hakkının olduğu düşüncesi hukuk devleti ilkesi ile bağdaşmamaktadır.

Bu hassasiyetlerle yaşanan bu son menfur hadise sebebiyle üzüntülerimizi ifade eder istenmeyen bu olayın zanlısı Kadir Şeker'in süreci en az mağduriyetle atlatmasını dileriz.

Av. Gökhan TOZOĞLU
İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI

HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol