banner328
Öne Çıkanlar Başkan Altay Esnaf Odalarıyla Video Konferansla Görüştü 2019 LGS Birincisi Taha Erdoğan KELEŞ Ödüllendirildi Tuik İrfan Ceyhan Fen İşleri Müdürü Oldu

Bu haber kez okundu.

İstanbul'da Karapınarlılar Biraraya Geldiler

Programa Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozaklı, Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hikmet Özlü, AK parti İlçe Başkanı Mehmet Yaka, CHP İlçe Başkanı Mustafa Yazgan,

Konya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fettah Öztürk ile İstanbul Karapınarlılar Derneği Başkanı Bahri Özdinç, Yönetim Kurulu üyeleri ile İstanbul da yaşayan Karapınarlılar katıldı.

Dernek çalışmalarına yeni başlandığını belirten İstanbul Karapınarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Bahri Özdinç,” İstanbul’da yaşayan Karapınarlıları bir araya toplamayı ve burada çeşitli faaliyetler yapmayı hedefliyoruz. Bunun yanında doğduğumuz ilçemize İstanbul’dan neler yapabiliriz, gelişmesi için bize düşen görevleri de tespit edeceğiz. Bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, dernek çalışmalarının birlik ve beraberliği daha çabuk oluşturduğunu belirterek” Yapılan etkinliklere Karapınar’dan da olsa destek vermeye hazırız. Memleketinizden uzak bir şekilde burada yapacağınız dayanışma ve yardımlaşma en güzel çalışmaların başında gelecektir.” Diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Ramazan Yıldırım ise, Karapınar insanının birlik ve beraberliği çok güzel. İlçemiz de uyum içerisinde çalışarak güzel hizmetler yapmaya gayret ediyoruz. Bu kadar kalabalık bir topluluğu bir araya getirmekte sizlerin Karapınar’a verdiği önemi göstermektedir” dedi.

Başkan Mugayıtoğlu, Karapınar ile ilgili son zamanlardaki gelişmeler hakkında İstanbul da yaşayan Karapınarlılara bilgi verdi.

İstanbul Karapınarlılar Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Karapınar’dan gelen misafirlere teşekkür plaketi verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol