Öne Çıkanlar karapınar Fuhuşla Mücadele Komisyonu Toplantı Yaptı Ay Yıldızlı Milli Gururumuz TOBB Nefes Kredisi Projesi

Bu haber kez okundu.

Hemşehrimiz Kayhan Karlı Gençlerle Buluştu

Program Kültür Merkezinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan proğramda Yazar Kayhan Karlı öğrencilere seslendi. Kayhan Karlı, katılımcılara yönelik ": “Üretici olma, eleştirel düşünebilme, işbirliği yapabilme, problem çözebilme, uyum sağlayabilme, öğrenebilme, üretebilme” gibi konular hususunda sunum yaptı.

Karlı,”bu yeni dünyada çocuklarımızın tasarım zekasını ve becerisini geliştirmeliyiz. Bu söylem hepsini tasarımcı yapmak değil tam aksine tasarım düşüncesini tüm yaşamına uygulayabilen bireyler olmaları demektir. Çoklu bakış açılarını geliştirmek ve her zaman canlı tuttuğumuz çocuksu merak duygularını pratiğe dönüştürebilecek sosyal becerilerini geliştirmeliyiz. Bir yandan estetik zekasını her lalanda kullanabilen diğer yandan bütünsel düşünerek kendi teorilerini her alanda geliştirebilen metaforlar ile bezenmiş kendi hikayelerini oluşturan üst bilişsel öğrenmeyi deneyimlemek için derinlemesine sorgulayan bireyler olabilmeliler” dedi. liderlik eğitmeni ve eğitim yöneticisi -Yazar Karlı program sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Programa İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat,Belediye başkanı Mehmet Yaka,İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal,İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Ahmet İçalan,Okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol