Öne Çıkanlar Karapınardan Mutlu Ayrıldı MAYIS 2017 TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİ Belediyenin Kurduğu Oyun Grupları Çocukları Sevindiriyor Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Aile Birliği Toplantısı Yapıldı

Bu haber kez okundu.

Halk Eğitim Kurslarına İlgi Büyük

.•Halk Eğitim ve Akşam Sanat okulu Müdürü Akif özenli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl içinde açılan kurslara 2 bin 79 kişinin başvurduğunu söyledi.Yıl içinde, sosyal, kültürel, teknik, okuma yazma ve mesleki kurslar başta olmak üzere talepler ve projeler dahilinde çalışmalar yaptıklarını anlatan özenli, ''Bundan sonra da aynı azim ve istek ile faaliyetlerimize devam edeceğiz. Kurslar hem öğretici hem de aile ekonomisine katkı sağlıyor. Kurslarımıza 969 erkek 1110  kadın olmak üzere 2079 kişi katılmıştır. Yıl içinde 98 kurs açtık. Şu anda devam eden kurslarımız var'' dedi.

Özenli, Karapınar’da ilk defa açılan kurslar olduğunu söyledi.Müdür özenli bunlar arasında,Bitki zararlıları ile mücadele,boyacı-Çini İşlemesi,Kuranı kerim Elif Ba ,Büyük-küçükbaş hayvan kesimi(kurban),Osmanlıcada Koyla Metinler,Cenaze Hizmetleri ,Türk Halk Oyunları Karaman Yöresi Öğreticiliği Ziksak makinede Çin İğnesi kurslarının olduğunu sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol