14 Aralık 2017 Perşembe

GMK Ortaokulu Hz. Muhammed’in Doğum Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ebru ÇİVİ ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu Hz. Muhammed’in doğum yıldönümü kutlama etkinlikleri Karapınar Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

02 Aralık 2017 Cumartesi 18:07
Bu haber 275 kez okundu
GMK Ortaokulu  Hz. Muhammed’in Doğum Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri
 Programa İlçe Müftüsü Kadir DEMİRLENK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa UYSAL ve Arif YAYLA, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Temsilcileri, öğrenci velileri, öğrenciler ve çok sayıda misafir katıldı. Programın açılış konuşmasını ilçe Müftüsü Kadir DEMİRLENK yaptı. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ( S.A.V) insanlar içinden seçilmiş, insanlara karşı çok şefkatli; ve merhametli bir Peygamber olduğunu belirten DEMİRLENK; “Bir yanda bütün insanlık, bütün Âlem, bütün dünya, diğer yanda Peygamber Efendimiz (S.A.V.). İnsanlığın Cahiliye devrini yaşadığı, hak, adalet, dürüstlük gibi kavramlarının unutulduğu, güçlünün zayıfı ezdiği, kız çocuğuna sahip olmanın utanç vesilesi olduğundan diri diri toprağa gömüldüğü cahiliye devrinin karanlık günlerinden, Efendimiz Hz Muhammed(S.A.V) ile birlikte Yirmi üç yıllık peygamberlik süreci sonunda karıncayı bile incitmekten çekinen insanlardan oluşan saadet asrının güneşinin tüm dünyayı aydınlattığını görüyoruz. Bu kadar kısa bir zaman diliminde bu kadar büyük değişimin mimarı tabiî ki alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V)’dir” dedi. Daha sonra söz alan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet ORAK, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümünün; tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk adalet ve saadet getirmesini diledi. Mehmet ORAK konuşmasında ; “Hz. Peygamber (S.A.V.)´in doğumları, sıradan bir doğum değil; cehaletin, haksızlıkların, şirkin, küfrün ve her türlü ahlaksızlığın etkisi altında yolunu kaybeden insanlığın ufkuna bir hidayet güneşinin doğuşudur. Okulumuz öğrencilerimizin hazırladığı programın zaman kısıtlığı ve mekan sıkıntısı nedeniyle şekil olarak bir takım eksiklikleri olsa da içerik ve ifade-i anlam olarak oldukça etkileyici bir kompozisyon ortaya konulduğunu düşünüyorum. Var olan eksiklikler için engin hoşgörünüze sığınıyoruz. Böylesi güzide bir ortamı bizimle paylaşımınız ve teşriflerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı şükranlarımızı iletiyorum” dedi. Konuşmanın sürecinde daha sonra “Efendim” isimli şiirini okudu. Daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiir, piyes dua, slayt gösterisi vb zengin içerikten oluşan etkinlerini sergilediler. Program, misafirler tarafından ilgiyle ve beğeniyle takip edildi.

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Mehmet ORAK “Son olarak her zaman olduğu gibi programımızın hazırlanmasında da ve süreçte bizlere verdiği maddi ve manevi destek ve gösterdiği ilgiden dolayı Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Sayın Halil SAYGI’ya teşekkürü borç biliriz” .dedi

HABER MERKEZİ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner299
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 05 Aralık 2017 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 08 Kasım 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV