Öne Çıkanlar Karapınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Recep Ekinci Atandı  Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler (TOBB)78.Genel Kurul Toplantısı Elektronik Ortamda Gerçekleştirildi

Bu haber kez okundu.

Engelli vatandaşı dolandırlar

Bir şekilde vatandaşların kartlarını ele geçiren dolandırıcıların bu kez ağına Konya’nın Karapınar ilçesinde yaşayan engelli vatandaş Ali Soran (39) düştü. Evli ve bir çocuk babası Soran’ın hesabını ele geçiren dolandırıcılar, 5 bin TL bilgisi ve onayı olmadan kredi çekti. Hesabını kontrol ettiği sırada 497 TL’lik harcamayı görerek durumu fark eden Soran, durumu hemen bankanın müşteri hizmetlerine bildirdi. Banka görevlileri ile konuşmasının ardından dolandırıldığını fark eden Soran, kendi bilgisi dışında kredi çekenler hakkında Karapınar Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Başvurusunun ardından kendisine parasının ödeneceğinin söylendiğini ifade eden Ali Soran, henüz mağduriyetinin giderilmediğini, yetkililerden yardım beklediğini söyledi.

“MAĞDURİYETİM GİDERİLSİN”

Hesabını kontrol etmesiyle dolandırıldığını anladığını belirten Soran, yaşadığı durumu şöyle anlattı: “Hesabımdan 497 TL harcama yapıldığını fark ettim. Hemen bilgi almak için banka müşteri hizmetlerini aradım. Oradaki yetkililer bana ‘5 bin lira kredi çekmişsiniz, ’ dedi. Bunun mümkün olmadığını, böyle bir talepte bulunmadığımı söyledim. Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum. Savcılık tarafından yapılan araştırma sonucunda bunu yapan kişinin Mardin Kızıltepe ‘de yaşayan bir kişi olduğu, paramın iade edileceğini bilgisi verildi. Ancak henüz bir ödeme alamadım. Benim gibi engelli vatandaşların bu mağduriyetinin giderilmesini istiyorum.

HELAL PARA KAZANIN

Dolandırıcılara seslenen Soran İnsanların helal paralarına göz dikmeyin Herkes bir engelli adayıdır. Yapılanları tasvip etmiyorum. Şu sıralar dolandırıcılık olaylarının arttığını görüyoruz. Herkes dikkatli olmalı. İnsanlar kolay yoldan para kazanma yoluna değil helalinden kazansınlar. İnsanları paralarına göz dikmesinler.Bunun birde Ahiret tarafı. Ben hakkımı helal etmiyorum.” diye konuştu.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol