Öne Çıkanlar Yetkililerce Maske İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk İlçe Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler İZDES Heyeti Karapınar  Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Bu haber kez okundu.

Enerya Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Ziyaret sonrasında ENERYA Genel Müdür Yardımcısı Uygur ERBİL ve 25 kişilik teknik ekip ile birlikte Belediye Meclis toplantı Salonunda 2020 yılı içerisinde ilçemizde yapılacak olan doğalgaz çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet YAKA,“katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra ilçenin tarihi, turizmi ve ekonomik durumu hakkında genel bilgiler vererek ilçeyi tanıttı.

ENERYA Genel Müdür Yardımcısı ERBİL, “Şirket olarak 2004 yılından itibaren Türkiye’nin belirli il ve ilçelerinde bu hizmeti sürdürdüklerini ve bu zamana kadar 13 BİN km doğalgaz hattı döşediklerini belirtti. Karapınar da hava şartlarının durumuna göre Mart ayının başlarında şantiye yerinin belirlenip teknik ekiplerimizce Mart ayının 15’inde kazı çalışmalarına başlanacağını söyledi. Ayrıca 2020 yılı içerisinde ana hat ve servis hattı olmak üzere toplam da 109 Km doğalgaz hattı döşenmiş ve bunu rakama dönüştürecek olursak 7 BİN 500 hane bu hizmetten faydalanılacaktır”dedi.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol