Öne Çıkanlar Satranç Turnuvası Tamamlandı Oda Üyelerinin Hizmeti Ayağına Getirildi İlaçlama Mücadelesi Devam Ediyor Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısını Yaptı

Bu haber kez okundu.

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Çalıştayı

 çerçevesinde Karapınar’a Gezi düzenlendi.Düzenlenen teknik geziye katılan Orman ve Su İşleri Bakanlığı uzmanları ve yabancı konu uzmanları Karapınar Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Araştırma Merkezini gezdiler.

Ziyaretçiler Gındam yaylası, Kartal Yuvası ve örnek tepeyi de gezerek yapılana ağaçlandırma çalışmaları hakkında da bilgi aldılar. 
Ev sahipliğini Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma İstasyon Müdürü D. Ali Çarkacı,Karapnar erozyonu ve günümüzdeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Çarkacı,”Karapınar dünyanın erozyonu yendiği önemli bir yerleşim yeridir.. Geçmişten günümüze kadar yapılan çalışmalar toprağın, suyun ve havanın önemini ve değerini göstermiştir. Topyekün yapılan çalışmalar bizlerin toprağını kaybetmeyeceğini göstermiştir.” Diye konuştu.
Ev sahipliğini Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma İstasyon Müdürü D. Ali Çarkacı ve personelinin yaptığı teknik geziye Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme Genel Müdürü Hanifi Avcı, Genel Müdür Yrd. Mustafa Gözükara’nın yanı sıra yerli ve yabancı konu uzmanları katıldı.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol