Öne Çıkanlar Yeni Müfredat Tanıtım Toplantısı Yapıldı Karapınar Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İhaleye Çıkıyor Karapınar Lisesinin adı değişti Belediye ve Tapu Müdürlüğü Veri Paylaşım Protokolü İmzalandı

Bu haber kez okundu.

Çevre Ve Şehircilik Bakanımız  Murat  Kurum' a Ziyaret

Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum yaptığı açılış konuşmasında: "Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bir hemşehriniz olarak bende yeni Cumhurbaşkanı sisteminin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanıyım. Bizim memleketimiz gururlu, kimseden birşey istemeyen, mütevazi insanlardan oluşuyor. Aslında böyle olmaya devam etmek lazım. Tabi biz Çevre ve Şehircilik Bakanı da olarak ben bir hemşehriniz olarak da üstümüze düşenleri inşallah hızlı bir şekilde yapacağız ki bu sistemin gerektirdiği, bu sistemin bize öğrettiği hızlı, etkin yerinde çözümleri bularak bir şekilde vatandaşa milletimize hizmet götürmek. Bu anlamda biz ilçemizle alakalı, bölgemizle alakalı eksikleri sizlerle yaptığımız toplantıda dile getirdiniz. Süreç içerisinde inşallah bu eksiklikleri gidereceğiz. Bu bölge yapılması gereken projeleri hem Belediye Başkanımız, hem teşkilatımız, hem de muhtarlarımız bize iletecek. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte Bakanlığımızın birimleri ile birlikte bu ihtiyaçları yerinde gideriyor olacağız. Tabi bölgemiz Tarım Bölgesi aslında en büyük sorun da su sorunu ki bu obrukların giderek arttığı susuzluğun giderek arttığı bir süreçte bizim sulama noktasında belki bazı şeyleri de gözden geçirmemiz gerekiyor. Bu manada sulama suları 250-300 m belki de daha fazla bölgesine göre sondajlarla sağlanabiliyor. Bu da hem üretim noktasın da hem de suyun maliyeti noktasında size ve şehre zarar veriyor. Tabi bu problem bölgenin genel bir problemi. Buna istinaden Tarım Bakanımız Sn Bekir Pakdemir ile birlikte istişare ederek inşallah genel bir manada çözüm yapılması gerekiyor. Bu konu bakanlığımızın direk yetkisinde olmamasına rağmen ben o bölgenin bir insanı bir hemşehriniz olarak bu konunun takipçisi olacağım. Buna ilişkin yapılması gerekenleri Tarım Bakanımızla bir koordinasyon içerisinde yapacağız. Çünkü bölgemizin birinci problemlerinden birtanesi. Diğer taraftan köylerimizde şehirlerimiz de Kentsel Dönüşüm noktasında yapılması gerekenleri ilçemizde, Bakanlığımızda, Bakanlığımıza bağlı birimlerimizle birlikte yapıyor olacağız. Yine bölgemizin ve ilçemizin ihtiyaçları hususlarında gerekli yardımları yapıyor. Çalışma süreci içerisinde ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi bakanlığımızla istişare bir şekilde çalıştığını ifade etti. Bundan sonra ki süreçte de Karapınar için yatırımlar adına desteklerimiz sürece iyi şeyler olacak” dedi.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka yaptığı konuşmada “ Cumhurbaşkanı sisteminin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı hemşerimiz Murat Kurum bakanlık döneminden önce de ilçemize çok büyük faydası olmuştur. Bakanlık döneminde de ilçemize desteklerini hiçbir zaman esirgemiyor. Huzurunuz özellikle Teşekkür Ediyorum dedi. Karapınar Belediyemize yapılan hazine arazisi terki ve tahsisi yapılan arazilerimiz için kendisine ayrıca teşekkür ediyor ve görevinde başarılar diliyorum “ dedi.

Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca yaptığı selamlama konuşmasında “ Bakan Kurum’a ilçemize, Konya’mıza, Ülkemize görevinin hayırlı olmasını ve çalışmalarında başarılar” diledi.

HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol