Öne Çıkanlar Haydı Çocuklar Camiye Akıllı Geri Dönüşüm Otomatı Cihazı Hizmetine Girdi KOMEK Kursiyerleri Yetimlerin Yüzünü Güldürdü Acı Göle Yüzer Havuz Projesi Hazırlıkları Başlıyor

Bu haber kez okundu.

Çelik Kaynakçı Esnaflarına Mesleki Yeterlilik Belgesi Verildi

Konya Esnaf ve Sanatkarlar rodası başkanlığı aracılığı ile Konya’da özel bir şirket tarafından yapılan sınavda başarılı olana 35 çelik kaynakçı esnafı yeterlilik belgesi almanın mutluluğunu yaşadı.

Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mustafa Zengin, Mesleki yeterlilik kurumu tarafından mesleki yeterlilik belgelendirmesi zorunlu tutulan mesleklerde yapılan düzenleme ile belgesiz çalışmanın mümkün olmadığını belirtti. Şu aşamada belge almak tamamen ücretsiz. Sınav ücretleri devlet tarafından karşılanıyor. Esnaflarımızı tebrik ediyorum. Konya Esnaf ve Sanatları odasına da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.Sertifikaları hayırlı olsun” Sertifika dağıtım törenine katılan Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak” Mesleki eğitim belgesi alana sanatkarımızı tebrik ediyorum.Oda olarak her türlü desteği sizlere vermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Karabacak,”bu sizler açısından bir başlangıç olur.bundan sonraki meslek dalları ile ilgili 114 meslek dalı çalışmalarımız devam edecek.Aldığınız belge çok değerli..Bu belge ile sizlerde kalfalar ve çırak yetiştiriniz.Belgeleriniz hayırlı uğurlu olsun.Karapınar Esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Mustafa Zengin ve yönetim kurulu 2 senesini pandemi dönemini yaşadılar ve bu sürecide iyi yönettiler.Kendilerine teşekkür ediyorum.Oda olarak esnafların yanındayız ve bundan sonrada sizler için çalışmaya devam edeceğiz” dedi

Turgut Özal parkında yapılan programa katılan Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkan Yardımcısı Osman Alp,, Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mustafa Zengin Yönetim Kurulu üyesi Metin Kalkan,Denetim kurulu üyesi Mahir Yeşilyurt, Oda sekreteri Nevzat Soran ile Kaynakçı esnafı katıldı.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol