Öne Çıkanlar Konya İli Motorlu Kara Taşıtları İstatistikleri Karapınarı Ziyaret Etti Yağmur Duasına Katılmak İsteyen Aile Kaza Yaptı Karapınarda Dolu Yağışı Ekili Alanlara Zarar Verdi

Bu haber kez okundu.

Bir Tarla İçerisinde Kartal  Donmak Üzereyken Kurtarıldı

Hava sıcaklığının eksi 15 dereceye düştüğü bölgede hareketsiz halde yerde yatan Kartal fark edildi.Hüseyin Bozkurt adlı duyarlı kişi donmak üzere olan hayvana a hemen montunu çıkarıp araç içerisinde ısınması için çaba sarf edildi.Daha sonra ise Osman Tuna adlı kişinin Kuaför salonundaki soba yanında ısıtılmaya çalışıldı.
Hüseyin Bozrkurt, arkadaşları Hasan Balkan ve Şahin Satılmış ile birlikte köyden döndükleri sırada Kartal'ı gördüklerini söyledi," Soğuktan etkilendiği ve aç kaldığı için bitkin düşen Kartal'ı yaşatmak için çalıştık. Montumu çıkarıp üzerine sardım. Veteriner Hekime götürüp tedavisini yaptırmaktan mutlu olduk. Zira hayvan donmak üzereydi. İnsanların etkilendiği bu soğuk havada Kartalı orada bırakmayı vicdanımız el vermedi" dedi.
Kartal'ın donmak üzere olduğunu belirten Veteriner Hekim Mustafa Aldanmaz, Kartal'a acil müdahalemizi uyguladık. Vücut  Isısı normale döndürdük. .Az daha geç kalınsa donabilirdi." Diye konuştu. Duyarlı üç genç Kartal'ı  Belediye Zabıta ekiplerine teslim etti.Kartal eski sağlığına kavuşunca doğaya bırakılacağı kaydedildi. 
 

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol