banner328
Öne Çıkanlar Milletvekili Etyemezden Kaymakam Kökcüye Hayırlı Olsun Ziyareti İlçe Emniyet Müdürlüğü Kadrosu Zenginleşmeye Devam Ediyor Bulduğu Parayı Zabıta Müdürlüğüne Teslim Etti Başkan Yaka  Sağlık Çalışanlarını Ziyaret Etti

Bu haber kez okundu.

Belediye ve Tapu Müdürlüğü Veri Paylaşım Protokolü İmzalandı

Belediye Başkanı Mehmet Yaka açıklamasın da “Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Karapınar Tapu Müdürlüğü ile beraber ortak veri paylaşımı yani belediyemizden alınan emlak veri değerini elektronik ortamda Tapu Müdürlüğümüzün görmesinin yolunu açtık. Hizmeti kolaylaştırmak, vatandaşımızın yanında olmak için önemli bir çalışmayı yürüttüğümüzü belirtmek istiyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un da daha önce bahsettiği gibi web tapu işlemleri altında vatandaşımızın tapuya gelmeden bu işlemlerin ilerlemesi için oluşturulan web tapunun bir alt işlemi olarak görebiliriz. Böylelikle hem Tapu Müdürlüğümüz hem Karapınar Belediyemiz de vatandaşlarımızın işlemlerini kolaylaştırmak için borcu olmayan vatandaşlarımızın emlak beyan değerlerini Tapu Müdürlüğümüz kendi ortamlarında görerek işlemin daha hızlı ve güvenli olması sağlanacak. Bu vesile ile Tapu Müdürlüğümüze ve Karapınar’lı Hemşehrilerime hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlçe Tapu Müdürü İzzet Coşar “Tapu Müdürlüğü olarak Karapınar Belediyesi ile yaptığımız veri paylaşımı vatandaşımızın iş gücü ve emek kaybının önüne geçecek bir protokol. Bundan sonra emlak borcu olmayan tüm taşınmaz sahiplerinin emlak beyan değerlerini tapu müdürlüğünde direk biz görebileceğiz. Bu vesileyle Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Yaka’ya ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol