Öne Çıkanlar Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler İZDES Heyeti Karapınar  Kaymakamlığını Ziyaret Etti Fevzipaşa Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı Açılışı Gerçekleşti Başkan Yaka Mahalle Ziyaretine Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

Alman Turistler İlçemizi Gezdiler

Almanya'nın Berlin kentinde yaşayan Sosyal hizmet uzmanı, terapist Iris Mueller ile Koruma görevlisi Çin uyruklu Alman vatandaşı Jan Sih Ngo (35) "Toplum için bisiklet sür" sloganıyla Avrupa ve Asya turu için pedala bastı.

Karapınar’a ulaşan çift ilçede bulunan kitap kafeyi gezdi. Meke, gölü, Acıgöl ve Lavanta bahçesinde hoş vakit geçiren Çift,bisiklet ile farkındalık yapıp küresel ısınmaya da dikkat çekmek istediklerini kaydettiler.

Meke gölünün çevresinde gezen çift gölü kurumasına çok üzüldüklerini kaydetti. Meke gölü çevresinde gönüllerince gezen İris Mueller ,” Dünyanın her yerinde Küresel ısınmaların izlerini gördük.Suyun azaldığı ülkelere rastladık.Su insanlık için çok önemli ama tüm dünyada çevremize sahip çıkmak gerekli.Küresel- ısınamaya dikkat çekmek için ve farkındalık içinde bisiklete biniyoruz.Tüm gezimizde çok güzel manzaralara rastladık.Bunun yanında çöplerin doğaya atıldığını görmek çok üzücü. Yollarda çok fazla araç var. Küresel ısınma tüm dünya için sorun.” Diye konuştu.

Iris Mueller, gezmek için bisikleti seçtik. Çünkü ruhsal bozukluğu olan insanlar var. Bununla ilgili projelerimiz bulunuyor. Amacımız, ruhsal hastalıkları olan insanlara karşı farkındalık yaratmak amacındayız. Gittiğimiz ülkelerde ruh hastalıkları ile ilgili araştırmalar da gerçekleştirmeyi istiyoruz. Bisiklet ilgi görüyor. İnsanla bizi durdurup ruh sağlığı hakkında konuşabiliyoruz.Ayrıca bisiklet çevre dostu.Çevremizin tüm güzellikleri görebiliyoruz. Berlin'de başlayan bisiklet turunda 11 ülke geçerek Türkiye'ye geldik. Türkiye'den sonra Gürcistan, Ermenistan, İran, Pakistan ve Hindistan'a gitmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Acıgöl ve lavanta bahçesini de gezen İris Müller, Burasıda çok özel bir yer hemde etkileyici.Türk insanı çok cana yakın ve misafirperver. Güzel bir ülke. Bize yardımcı oluyorlar.” Diye konuştu.

Günde 10 saat bisiklet süren İri Muller ve Jan Sih Ngo Karapınar gezisinin ardından Osmaniye iline hareket etti.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol