Öne Çıkanlar Namazla Buluşuyoruz Projesi Tamamlandı Amusing World of Web2Tools Etwinning Projemiz Tüm Hızıyla Devam Ediyor Karapınar Merkez Kuran Kursu İnşaatı Yardım Bekliyor Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğünden Duyuru

Bu haber kez okundu.

Ahilik Haftası Etkinlikleri Kapsamında Esnaf Ziyaretleri Yapılıyor

Oda Başkanı Mustafa Zengin, yaptığı açıklamada Ahilik Haftası nedeniyle ilçedeki iş yerlerini ziyaret ederek, plaket verdiklerini belirtti.

Selçuklu döneminde başlayan esnaf ve sanatkar teşkilatlanmasının, bu ülkenin her zaman temel taşı olduğunu dile getiren Zengin, şunları kaydetti: Ahilik, tarihte bilinen en önemli ve en etkin esnaf teşkilatıdır . Ahilik insanları ahlaki ve manevi yönlerden de eğiten ve geliştiren bir teşkilat haline gelmiştir.. Bizim kültürümüzde yer alan ahilik teşkilatının bizden sonraki nesillere anlatılmasının gerekir.Ahilik teşkilatı her zaman vatandaşının yanında olmuştur. Toplum olarak esnaf ve sanatkar sadece alan, satan, ticaret yapan kişi olarak görülmemelidir. Esnaf  Mahallemizin, çarşımızın güvenidir. Bu teşkilatın iyi bilinmesi, anlaşılması ve örnek alınması gerekir. Esnaflık ticaretin temelidir. Ahiler , toplumun ihtiyacı olan ürünleri üretebilen ve piyasaya sunabilen, mücadeleci, insanlardır” dedi.

MİTHAT KORKUSUZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol