Öne Çıkanlar Meke Krater Gölü Kartpostallık Manzaralar Oluşturdu Başkan Yaka Birinci Sınıf Öğrencilerin İlk Karne Heyecanına Ortak Oldu Başkan Tartan ; Erkoyuncuyu Ziyaret Etti Kesmez Mahallesinde Şehitleri Anma ve Asker Uğurlama Programı Düzenlendi

Bu haber kez okundu.

Ağıla Giren Kurtlar 15 Koyunu Telef Etti

Fevzipaşa Mahallesi Yelekli Küme evlerinde  küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Aziz Çivi’nin tel örgü ve duvar ile örülü ağılına kapının altındaki boşluktan kurt girdi.

Kurt saldırısı sonucu ağıldaki 40 küçükbaş hayvandan 15' i telef oldu, 3 'ü yaralı kurtuldu.

Yaralı koyunlar telef olmaması için hemen kesildi.

Uzun yılardır aynı bölgede hayvancılık yaptığını belirten Aziz Çivi, İlk defa başına böyle bir olay geldiğini belirterek, Bütün tedbirleri almama rağmen bu saldırıya mani olamadım” dedi.

Koyunlarının telef olmasından üzüldüğünü belirten Çivi,” Kurt’un nasibinde bu varmış. Ağılın hemen yanında evim var. Duvar ve tel ile çevrili her yer. Buna rağmen kapının altındaki boşlukta girip koyunların arasına girmiş. Sabah koyunlara yem vermeye geldiğimde koyunların birileri tarafından kesildiğini zannettim. Yiğenim Halil Çivi’ye haber ettim.O geldiğinde kurt saldırısına uğradığımızı anladım. Hayvancılık yapanlar dikkatli olsunlar, Ben yandım başkası yanmasın” dedi.

Yaralı Koyunlar hemen kesilirken üretici Aziz Çivi diğer koyunları severek teselli buluyor.

MİTHAT KORKUSUZ

Anahtar Kelimeler:
2 Kurt 15 Koyunu Telef Etti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol