Bu haber kez okundu.

Adı; Dikilen Fidanlarda Yaşayacak

Açılışa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfi Baydar, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürü Durmuş Ali Çarkacı, diğer davetliler ve mesai arkadaşları katıldı.

Mustafa Okur’un babası İhsan Okur’un açılışı yapılan “ Mustafa Okur Hatıra Ormanı” töreninde baba okur duygu dolu anlar yaşarken gözyaşlarına hakim olamadı. oğlu adına fidan diken baba İhsan Okur, genç yaşta aramızda ayrılmasından dolayı çok üzüntü duyduk. Ancak onun ismimin çalıştığı yer olan ilçem Karapınar da adına dikilen 250 Dekarlık alandaki 5000 fidanla yaşayacak olmasından dolayı mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma İstasyonu Müdürü Durmuş Ali Çarkacı ise, Mustafa Okur’un büyük hizmetlerde bulunduğunu ancak ani ölümü ile hizmetlerinin yarım kaldığını söyledi.

Okur’un ismini yaşatmak için hatıra ormanı oluşturduklarını söyleyen Çarkacı,”O ağaç ve memleket sevdalısıydı. Adına oluşturduğumuz ormanın oluşturulmasında emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve kurumuma teşekkür ediyorum” dedi.

Ormanın açılışını Baba İhsan Okur gözyaşları arasında yaparken, baba İhsan Okur ve diğer davetliler tarafından Mustafa Okur Hatıra Ormanına fidan dikimi yaptılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol