Öne Çıkanlar AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zenginden Basın Açıklaması Maske Takmayan Vatandaşlara Ceza Namazla Buluşuyoruz Projesi Tamamlandı Aydoğanlar MYO Öğrencileri Çevre Temizlik Çalışması Yaptılar

Bu haber kez okundu.

2011 Vergi Rekortmenlerine Ödülleri Verildi.

Törene İlçe Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, İlçe Mal Müdürü Zeki Kapdan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Sözen katıldı

Vergi Ödül Töreni açılış konuşmasını yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Sözen

“Her bölgenin kendisine has özellikleri gelişim süreci ekonomik değerleri ticari ve sınai anlayışı vardır. Kimi bölgeler ürettikleri kimi bölgeler sosyal yapıları kimi bölgelerse geleneksel faaliyetleri ile bilinirler. Karapınar denilince de akıllara ilk olarak tarım, hayvancılık ve doğal güzellikleri gelir. Bu yönü ile de Konya’nın olduğu kadar Türkiye’nin en önemli ilçesi konumundadır.” Dedi.

Başkan Sözen,”İlçede tarım ve hayvancılık geleneksel yapısından kurtulup modern bir yapıya doğru hızla ilerlerken beraberindeki sanayi ve ticareti de destekleyip şekillendirmektedir. Sürekli ve olumlu değişim gözlenen ilçemiz arazi konumu itibari ile de oldukça şanslı bir bölgededir.

Son günlerde Karapınar’da Zengin kömür yataklarının bulunması, Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi ilan edilmesi ve doğal gaz yataklarına rastlanması ile birlikte tüm dikkatler ilçemiz üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu başta Karapınar halkı olmak üzere kurum ve kuruluşları zor bir dönemin beklediği anlamına gelir. Onun içindir ki yatırımcıya bakış açımızı gözden geçirmek zorundayız.

Bu başarınızın haklı gururunu sizlerle paylaşıyor olmaktan bir kez daha mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.

“Vergi kalkınmanın temelidir” diyen Ulu Önder Atatürk’ün bu sözünün gereğini yerine getirerek ülke ve ilçe ekonomisine sonsuz katkılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.” Diye konuştu.

Kurumlar arasında Karyem AŞ birinci, Uğurlu Otomotiv Petrol Ürünleri Tic. LTd. Şti. ikinci, Seya Şti. ise üçüncü oldu.

Gelir vergisinde ise Tahsin Gündoğdu birinci, Ahmet Dikici ikinci, Mehmet Taşçı Üçüncü oldu.

Dereceye girenlere plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol