Öne Çıkanlar Botaş Boru Hattından Doğalgaz İlçe Merkezine Verilmeye Başlandı Karapınar Devlet Hastanesinde GETAT Ünitesi Hizmete Girdi Öğrencilerine Lavanta Kokulu Rozetler Hediye Edildi Asker Uğurlamaları Başladı

Bu haber kez okundu.

20. Mezuniyet Töreni Muhteşemdi

Mezuniyet törenine; Kaymakam Ramazan Yıldırım, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, SÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Güner, Dekan Yardımcıları Prof.Dr. Gürkan Uçar, Prof.Dr. Uğur Uslu, Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü Prof.Dr. Hakan Yalçın, Üniversite Eğitim Koordinatörü Prof.Dr. Orhan Çetin, MYO Öğretim Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, İlçe Emniyet Müdürü İzzet Meydan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kini ve diğer daire amirleri, öğrenciler, öğrencilerin aileleri ile vatandaşlar katıldı.

MYO Öğrencilerinden Emine Onat ve Serhat Bilginer’in sunuculuğunda başlayan mezuniyet töreni Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Soma’da yitirdiğimiz maden şehitlerimizle birlikte, tüm şehitlerimizin aziz hatırası için bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü Prof.Dr. Hakan Yalçın yaptığı konuşmasında “ Katılımcıları selamlayıp öğrencilerimizin 20. mezuniyet törenimize hoş geldiniz derken; Şu an ki tabloyu görmekten büyük bir kıvanç ve heyecan içerisindeyiz.

Karapınar MYO olarak öğrencilerimiz için en büyük amacımız nitelikli meslek elamanları ile orta ve üst kademe yönetici adaylarını en iyi şekilde yetiştirmek ve hayata hazırlamaktır. Bu eğitim yuvasında, aydınlık geleceğimiz için pırıl pırıl gençler meslek sahibi olarak çıkacaklardır. MYO olarak; üstün nitelikli, girişimci, yenilikçi meslek ara elamanı yetiştirerek; ülkemizde kamu ve özel sektörün girişimci ve kaliteli insan gücü ihtiyacını karşılamada; bu alanda ihtiyaç duyulan boşluğun doldurulmasını sağlamak, diğer amaçlarımızdır.

Gençler buradan aldıkları eğitimle; bundan sonra ki hayatlarında ülke ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacaklardır. Biliyoruz ki meslek bilginizin yanı sıra, birçok meziyete sahip donanımla mezun oluyorsunuz. Elbette ki, biz burada teorik ve uygulamalı eğitimin en iyisini vermeye çalıştık. Ama gerçek hayata atıldığınızda farklı engeller ve zorluklarla karşılaşacaksınız ama hiçbir zaman yılmayın ve mücadeleden asla vazgeçmeyin. Başarı kadar, başarısızlıklar da hayatın gerçekleridir.

Arkadaşlar; mesleki sorumluluklarınızın yanında ülkemize olan sorumluluklara sahip bireyler olarak da elbette ki yükünüz artacaktır. Bu gün diplomalarını alacak olan sevgili öğrencilerimiz ve bu sevinci yaşayacak başta fedakâr aileleriniz ve her zaman çok özverili çalışan değerli öğretim elamanlarımıza, bunun yanında okulumuzda gece gündüz çalışarak büyük emeği geçen idari personellerimize de buradan ayrıca çok teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimi en içten duygularımla kutluyor, ve bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum, bahtiniz açık olsun diyen Prof.Dr. Hakan Yalçın,

Karapınar Aydoğanlar MYO ilk olarak 28.09.1993 tarihinde eğitimine başlamış ve 1999 yılında ise bu mevcut binaya taşınmıştır. MYO halen 746 adet öğrencimiz eğitim görmektedir. Toplam 20 Öğretim elamanımız ile okulumuz eğitimine devam etmektedir. MYO 21 yıllık serüveni içerisinde; hem fiziki, hem de idari anlamda önemli gelişmeler göstermiştir. Yeni binamız da inşallah Sonbahar döneminde tamamlanarak eğitim öğretime açılacaktır. MYO 3 Bölüm altında toplam 6 programa sahibiz.

2013 yılı verilerine göre SÜ dünyada 620. sıradadır. Sadece ABD’de 5758 Üniversite olduğu düşünülürse ki bunun 250 tanesi ABD kökenlidir. O zaman ABD’nin 5500 Üniversitesinden daha iyi durumda olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.”dedi

Belediye Başkanı Mehmet Yaka “ Karapınar Aydoğanlar MYO nun 20. mezuniyet töreninde bulunuyoruz. Öncelikle diplomayı almayı hak eden öğrencilerimizi, öğrencilerinden desteğini esirgemeyen anne- babaları ve onları bu başarıya ulaştıran öğretim elamanlarını yürekten kutluyorum. Karapınar’da geçen yıllarınız geleceğe hazırlanma zamanıydı. Bugün alacağınız diplomanız hiç kuşkusuz aileleriniz, hocalarınız ve sizlerin emek ve özverisinin gurur verici buluşmasını temsil ediyor. İnanıyorum ki diplomanızı ülkemiz ve geleceğimiz için en iyi biçimde değerlendirerek Karapınar MYO gururla temsil edeceksiniz. Bizler öğrencilerimizin Karapınar’da rahat ortamlarda eğitim-öğretim alması yolunda Belediye Başkanlığı olarak gayret göstermekteyiz. 300 kişilik yurt binası bitmek üzeredir. MYO ek binası yakında tamamlanarak daha iyi şartlarda eğitim yapılarak eğitime katkı sunacaktır. Karapınar’a her zaman sizleri bekliyorum. Karapınar sizlerinde memleketi sayılır. Bahtınız açık olsun”dedi

MYO Yerel Yönetimler Bölümü 2-B Öğrencilerinden Emine Onat konuşmasında şunları söyledi “ Öncelikle SÜ Karapınar Aydoğanlar MYO mezunları adına sizlere hitap etmekten büyük onur duyduğumu belirtmek isterim. Bugün burada gururlu bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. 20. mezuniyet töreninde bizleri yalnız bırakmadığınız için herkese teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer hocalarım biz öğrenciler olarak siz değerli öğretim görevlilerinden yalnızca akademik disiplini, sorgulamayı ve eleştirel düşünceyi öğrenmedik. Biz hoşgörüyü, adaleti, özgüveni de sizlerden öğrendik. Okulumuzun tüm öğretim görevlilerine teşekkürü borç biliriz.

Fedakar Anne-Babalar; sizlerin bugünkü duyguları herkesten çok farklı. Dünyaya geldiğimiz andan itibaren üzerimize titrediğiniz, emek verdiğiniz, özenle yetiştirdiğiniz bizlerin başarılı olmamızı umut ederek başka memleketlere gönderdiniz. Büyük emek verdiğiniz bizler görüyorsunuz emeklerinizle filizlenen tohumlar bugün meyvelerini vermeye başladı diyen Öğrenci Emine Onat Sevgili arkadaşlarım; Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı, çağdaş uygarlık yolunda aydınlık yarınlar için Karapınar Aydoğanlar MYO kimliğini onur duyarak taşımamız ümidiyle hepimize geleceğe umutla bakan, dayanışma içerisinde geçireceğimiz başarılı bir yaşam diliyorum. Allah yolumuzu, şansımızı ve bahtımızı açık etsin. Bugün burada olup bizim mutluluğumuza tanıklık eden herkese SÜ Karapınar Aydoğanlar MYO 20. dönem mezunları adına teşekkür ediyor, en derin saygılarımı sunuyorum”dedi

MYO programlarında dereceye giren öğrencilerden Hacer Dede, Yeşim Güldalı İsen, Medine Kökçü, Emine Aydoğan, Resul Yıldırım, Fethiye Nur Özkan, Ömer Gündüz’e plaketleri yetkililer tarafından verildi.

Üniversitenin eğitiminde önemli katkıları ve tecrübeleri olan değerli hocalardan Prof.Dr. Orhan Çetin, Prof.Dr. Ahmet Güner, Prof.Dr. Gürkan Uçar, Prof. Dr. Uğur Uslu, Yrd. Doç.Dr. Tuğba Bayraktar’a  plaketleri Prof.Dr. Hakan Yalçın tarafından verildi.

Sırasıyla Gıda Teknolojisi Programı, Süt ve Besi Hayvancılığı, Gıda Kalite  Kontrol ve Analizi, Süt ve Ürünleri Teknolojisi, Laborant ve Veteriner Sağlığı, Yerel Yönetimler Normal Öğretim, Yerel Yönetimler İkinci Öğretim bölümü öğrencileri heyecanla bekledikleri diplomalarını programa katılan yetkililerin ve öğretim görevlilerinin ellerinden aldıktan sonra keplerini havaya fırlattılar.

Sunucu öğrenci Serhat Bilginer program sonunda şunları söyledi “ Değerli misafirler, öğrenci arkadaşlarım, anneler ve babalar, bu mutlu günümüzü bizlerle paylaştığınız için sizlere tekrar teşekkür ediyoruz.

Tüm mezun olan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, bundan sonra ki yaşamlarınızda üstün başarılar diliyorum. Ayrıca mezuniyet töreninin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

Geçtiğimiz günlerde Soma’da meydana gelen elim maden kazası nedeniyle eğlence programımız iptal edilmiştir. Bu durumu da anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Programımız burada sona ermiştir. Hepinize saygılar sunuyorum diyerek 20. Mezuniyet Töreni sona erdirildi.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol