Öne Çıkanlar Uzun Yaşamın Sırrını Açıkladı Pandemi Döneminde Diyetisyenlere Daha Çok İhtiyaç Duyuluyor İyi Parti Konya İl Başkanı Tozoğlundan Basın Açıklaması Yaralı Atmaca Tedavi Altına Alındı

Bu haber kez okundu.

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanı verilmesine 99. Yıl dönümü olan Gaziler günü, Kahraman Gazilerimizin şanına yakışır bir şekilde kutlandı.

Gaziler günü törenine Ereğli Kaymakamı ve Karapınar Kaymakam V. Edip Çakıcı, Garnizon Komutan V. Piyade Yüzbaşı Doğanay Başaran, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkan V. Mehmet Şentürk, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Sönmez, İlçe Emniyet Müdür V. Komiser Muharrem Mete, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Tarım Orman İlçe Müdürü Tayfun Gökçe, Askeri Erkan, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık, Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm gazilerimizi temsilen Gazi İbrahim Alnıak, Şehit Ailelerini temsilen Seyyar Ala, Birim amirleri katıldı.

Topçu Asb. Kd. Bçvş, Veli Ünlü sunuculuğunda yapılan programda Kayamakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk anıtına Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından sunuldu ve ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz hatırasına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı hep birlikte okundu. 

Topçu Teğmen Mücahit Tanyeri günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şunları söyledi. “ Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluşu, bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü uğrunda, hayatlarını feda etmeyi göze alarak Gazilik onuruna erişen kahramanların, Gaziler Günü’nü bir kez daha kutlamanın heyecanı içerisindeyiz. Yunan Ordusu,Sakarya Meydan Muharebesi’nde Baş Komutan Mustafa Kemal’in komutasındaki kahraman türk ordusu tarafından hezimete uğratılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi 19 Eylül 1921’de, bu zaferin anısına, Sakarya Meydan Muharebesi’nin Muzaffer Başkomutanı Mustafa Kemal’e Türk Milleti adına “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanını tevcih etmiştir. Bu kutsal topraklar üzerinde bağımsız ve onurlu yaşamamızı aziz şehitlerimize ve siz kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle; Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan Gazilerimize ve onların değerli ailelerine saygılar sunarım. Arz ederim diyerek konuşmasını tamamladı.

            Atış Test ve Değerlendirme Grup Komutanlığı Personeli Topçu Er Muhammet Keski “Vatan İçin” şiirini okuyarak program son buldu.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol