banner328
Öne Çıkanlar Karapınarda Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinliği Kapsamında Bisiklet Turu Düzenlendi Meslek Yüksekokuluna Yeni Müdür Yardımcısı Atandı Servis Araçları Saadet Partililer İftar Yemeğinde Buluştular

Bu haber kez okundu.

19 Ekim Muhtar Günü Kutlama Programı Gerçekleştirildi

Programa Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba, Belediye Başkanı Emre Özsoy, Kuruluş ve Oda Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık ve Mahalle Muhtarları, Basın Mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Alpay Şahin sunuculuğunda ve Tören Komutanı Ercan Özel komutasında ki programda; Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği Başkanı Fahri Sağlık ve diğer mahalle muhtarları ile birlikte çelenk sunuldu. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında 1 Dakikalık Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mız katılımcılarla birlikte okundu.

Muhtarlar Derneği Karapınar Şube Başkanı Fahri Sağlık tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasında “ 19 Ekim Muhtarlar gününe katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor ve saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Muhtarlık müessesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız bulunduğu mahalle veya köylerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır, günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçle hem hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi-manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin göstergesidir. Gerek milleti gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı takdirlerimi sunuyor, görev yapan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyor saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

19 Ekim Muhtarlar Günü programı Karapınar Belediye Başkanlığı tarafından yapılan ikramın ardından sona erdi.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol