banner328
Öne Çıkanlar Güneş Enerjisi Çatı uygulamaları bilgilendirme toplantısı Yapıldı Hasta Taşıyan Ambulans Kaza Yaptı Kurban Bayramında Vatandaşlar  Mezar Ziyaretlerinde Bulundu İlçemizde Gönüllü Hizmet Veren Örnek Vatandaş Hacı Sabri Akyıl

Bu haber kez okundu.

18 Mart Etkinlikleri Yapıldı

Karapınar İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa İlçe Kaymakamı Ramazan YILDIRIM, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ali Ayhan KIZIL, Belediye Başkanı Mehmet MUGAYITOĞLU, S.Ü. Karapınar Aydoğanlar MYO Müdürü vekili Murat ÇİFTÇİ , İlçe Emniyet Müdürü Sadattin AKSOY, İlçe Jandarma Komutanı Orhan ÖZCAN, Milli Eğitim Şube Müdürleri Sami SAĞDIÇ, Nizamettin TEZCAN, Şehit Aileleri ile Okul Müdürleri ve Öğrenciler katıldı.

Karapınar İ.G. Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri İbrahim ÖNAL, Hakan COŞKUN, Sibel AKÇAY tarafından hazırlanan anma törenlerinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı müteakiben Okul Müdür’ü Kazım GÜR, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Okul Müdür’ünün konuşması sonrasında okul Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencileri, köyünden ve ailesinden ayrılarak Çanakkale’de yurt savunmasına katılan bir gurup vatan evladının hikâyesini anlatan kısa bir tiyatro gösterisini başarıyla gerçekleştirdiler. Tiyatro gösterisinden sonra okul korosu şiir ve türküler seslendirerek davetlilere duygulu anlar yaşattılar. Programın son aşamasında okul öğrencilerinden Sevde HALICI Mehmet Akif ERSOY’un Çanakkale Şehitlerine adlı şiirini başarıyla okurken dinleyenlerin takdirini kazanmayı başardı. Programa katılan ilçe protokolü programı başarılı bir program hazırlayan ve izleyenlere duygu saatler yaşatan okul öğretmen ve öğrencilerini göstermiş oldukları performanstan dolayı tek tek kutlayarak beğenilerini dile getirdiler.
Anahtar Kelimeler:
18 Mart Etkinlikleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol