Öne Çıkanlar Yeni Hayvan Pazarı Hizmete Girdi Karapınar Belediyesinden Kültür Gezisi Bir Çok Suçtan Aranan Şahıs Uyuşturucu ile Yakalandı Halil Özçelik Yaşam  Mücadelesini Kaybetti

Bu haber kez okundu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Gerçekleştirildi

Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve eşi Görkem Murat, Garnizon Komutan V. Yüzbaşı Doğanay Başaran, Cumhuriyet Savcısı Yasin Kılıç, Kaymakam Adayları Ayşegül Efe, Seda Ünlü, Belediye Başkanı Mehmet Yaka,AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, CHP İlçe Başkanı Haydar Karabacak, MHP İlçe Başkanı Ercan Alp, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Aker, İlçe Emniyet Müdürü Nejdet Ercan, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Sönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Şube Müdürleri, İlçe Müftüsü Yunis Aydın, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Oda Başkanları, Askeri Erkan, Daire amirleri, ve diğer protokol üyeleri, Öğretmen, Öğrenciler, vatandaşlar ve Basın Mensupları katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Enver Sağlamer sunuculuğunda başlayan program İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Karapınar Belediye Başkanlığının Atatürk Anıtına çelenkleri sunuldu. Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Saygın Uz yönetiminde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda Saat 9.05’te siren sesleriyle birlikte iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu. Ardından Türk Bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi.

Fevzi Paşa Ortaokulu Müdürü Erdem Büyükkarakurt günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Uçurumun kenarındaki yıkılmış bir ülkeden, yedi düveli bu topraklardan kovup; bize üzerinde yaşanılabilir bir vatan bırakan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümü için buradayız. Atatürk 10 Kasım 1938 de aramızdan ayrılmıştır; fakat geride bıraktığı eserleri ile milletimizin kalbinde hala yaşamaktadır. Peki nedir bu bıraktığı eserler? İsterseniz söylediği veciz sözleriyle bakalım bu eserlerin bazılarına,

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek en büyük eseri Cumhuriyeti…

“Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz” diyerek ufku aydınlık gençleri…

“Hayat en hakiki mürşit ilimdir” diyerek en büyük ışığımız ilim ve fenni…

“Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır” diyerek en önemli sermayemiz özgürlüğü…

“Ulus yaşamı tehlikeye düşmedikçe harp bir cinayettir” diyerek barışı ve daha nice eserleri bırakmıştır.

Hayatını her zaman özgür ve çağdaş, ilim ve fenle yoğrulmuş, üretken, aydınlık nesiller yetiştirmek için harcamıştır. Çiftçisinden memuruna; öğretmeninden doktoruna halkının her kesiminin kalbine dokunmuş, ülkenin tamamında ekonomik özgürlüğünü de sağlamıştır.

Onu anlamak demek, günümüzün moda tasarımcılarına cebinden çıkaracak kadar güzel giyinmesi, sarı saçları ve mavi gözlerine bakmanın yanında söylemlerinin derinliklerine inmekle olacaktır.

Yine Atamızın “Milli hedef belli olmuştur. Ona ulaşacak yolları bulmak zor değildir. Önemli olan, çetin olan o yollar üzerinde çalışmaktır. Denebilir ki hiçbir şeye muhtaç değiliz. Yalnız tek bir şeye çok ihtiyacımız vardır; Çalışkan olmak” veciziyle sözlerime son verirken hepinize saygılar sunuyorum, Ruhu Şad olsun” dedi.

Fevzi Paşa Ortaokulu öğrencilerinden Hasan Mert Deveci “On Kasımlar da Yürümek” adlı şiirini, Nisa Nur Bilgeç “Mustafa Kemal Seslense” adlı şiirini okuyarak program sona erdi.

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol