Öne Çıkanlar Yetkililerce Maske Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler İZDES Heyeti Karapınar  Kaymakamlığını Ziyaret Etti Fevzipaşa Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı Açılışı Gerçekleşti

Bu haber kez okundu.

Yeni Kitabını Öğrencileriyle Birlikte Yazdı

                                     Çankırı’da görev yapan Nihat Başbuğu. geçtiğimiz yıl Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü taraafından, çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle evde eğitim hizmeti alan  öğrencilerin sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla başlattığı “Engelleri Aştık Evi Sınıf Yaptık” projesi sonunda görev yaptığı Güneş İlkokulundaki Öğrencileriyle birlikte arkadaşları Ali Ege DENİZ için evde eğitim süresince yaşadıklarıyla ilgili izlenimlerini bir kitapta topladılar.

Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı Öğretmeni Nihat BAŞBUĞU; Ali Ege evde eğitim hizmeti alan binlerce öğrenciden biri olduğunu, evdeki eğitim sırasında yanında arkadaşı olmadığı için   sosyalleşmesine katkı sağlamak amacıyla  kendi sınıf öğrencilerini her hafta onun evine götürüp birlikte ders yaptıklarını, oyunlar oynayıp çeşitli etkinliklerde bulunduklarını, yapılan etkinliklerin Ali Ege’nin öğrenme hızını arttırdığını, öğrencilerin evde eğitim sırasında Ali Ege’yle yaşadıklarını dile getiren yazıları da kitap haline getirdiklerini söyledi.

 Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı öğrencileri; Bu projenin içinde bulunmakla özel çocukların yaşantılarını yakından tanıma fırsatı buldukları için kendilerini çok şanslı hissettiklerini, eğitim sırasında yanında oldukları Ali Ege’yle çok güzel vakit geçirdiklerini, yaşadıklarıyla ilgili duygularına getiren yazılarını da kitap haline getirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdiler.

Güneş İlkokulu Müdürü Muzaffer DERELLİ, projenin iki açıdan çok önem arz ettiğini, evde eğitim gören çocuklarla ilgili kendi öğrencilerinde farkındalık oluştuğunu, arkadaşlarıyla yaptığı etkinliklerle evde eğitim gören Ali Ege’nin sosyalleşmesine büyük katkı sağladığını söyledi.

Ali Ege’nin anne babası Necati DENİZ ve Melek DENİZ, evde eğitimden çok memnun olduklarını, Güneş İlkokulu 4/C Sınıfı Öğrencilerinin çocukları için yazdıkları kitap için de çok duygulandıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiklerini söylediler.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK de konuşmasında “Engelleri aştık Evi Sınıf Yaptık” projesiyle evde eğitim hizmeti alan birçok öğrencinin öğrenimine ve sosyalleşmelerine katkı sağladıklarını söyledi. Muammer ÖZTÜRK, yapılan çalışmaların bir kitapta toplanmasının da ayrı bir anlam ifade etiğini, bu nedenle Güneş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Nihat BAŞBUĞU’ya ve 4/C Sınıfı Öğrencilerine çok teşekkür etiğini söyledi.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol