14 Aralık 2017 Perşembe

TEOG Yerine Yeni Sistem Getirildi

Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TEOG'un yerine yeni getirilen yeni sistem ile ilgili bilgilendirmeyaptı. Milli Eğitim Bakanı Sayın: İsmet Yılmaz'ın açıklamalarında; TEOG yerine gelecek yeni sistemin "Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi" olduğunu açıkladı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 19:25
Bu haber 190 kez okundu
  TEOG Yerine Yeni Sistem Getirildi
Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği TEOG'un yerine gelen sistemin Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi olduğu ve TEOG'un yerine stresi kaldıracağı gibi adrese en yakın okula yerleştirilecek. Liseye başvuru esnasında öğrencinin önüne ekranda 5 seçenek sunulacaktır. Öğrencinin tercihi esas olacak ve böylelikle Ortaokulla Lise arasında bir bağ kurulmuş olacak bu da % 90'ın üzerindeki öğrenciler için, Akademik çeşitlilik sağlanacak ve okulun başarı yüzdesini yükseltecektir. Sınıfta bir başarılı öğrenci
varsa, o arkasından birçok öğrenciyi de sürüklemiş olacaktır. Sorular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanacak, öğrenciler sınava kendi okulunun bulunduğu ilde girecek. Bu sınavın Haziran Ayı'nın ilk hafta sonu yapacağız diyen Bakan Yılmaz, Sınav süresi 60 dakika ve 60 soru yer alacaktır. Peki neden TEOG değiştirildiği de Milli Eğitim Bakanı tarafından şu şekilde açıklandı. Bu sınav yarışının okul dışı kaynaklara öğrenciyi yönlendirdiği şeklinde algı var. Bizler vatandaşlarımızın velilerimizden her ne şikâyet gelirse dikkate almak zorundayız dedi.
Bu yeni sistemle öğrenci velilerinin, öğrencilerin stresten kurtulması sağlandı, Fen ve Sosyal Bilimler liselerine girmek isteyen herkese yeni sınav yapılacağı öğrenildi. (M.Ceyhan)
MUSA CEYHAN

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner299
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 05 Aralık 2017 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 08 Kasım 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV