19 Ocak 2018 Cuma

Öğrenci Servis Şoförleri ile Toplantı

2016–2017 Eğitim-öğretim yılı taşıma kapsamına alınan yerleşim yerlerinden taşıma merkezi okullara öğrenci taşıma ihalesini kazanan yüklenicilere, öğrencileri taşıyacak şoförlere ve taşıma merkezi okul müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bilgi vermek amacıyla bir toplantı düzenlendi.

14 Ekim 2016 Cuma 22:47
Bu haber 1729 kez okundu
Öğrenci Servis Şoförleri ile Toplantı

Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Faaliyetler Salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri,  İlçe Jandarma Trafik Komutanı, Trafik Tescil Büro Amirliğinden Polis Memuru, Okul Rehber Öğretmenleri, Taşıma Merkezli Okul Müdürleri ile yükleyici ve şoförler katıldı.

 Yapılan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, öğrenci taşımacılığı yapacak servis sürücülerine taşıma yönetmeliği doğrultusunda bilgilendirici bir konuşma yaptı. . 63 araçla yaklaşık olarak 1300 öğrencinin taşındığını belirttiği konuşmasında toplantının önemine dikkat çekti.

 Taşımadan Sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Uysal, İlçe Jandarma Trafik Komutanı Jandarma Üst Çavuş Mevlüt Kılıç, Trafik Tescil Büro Amirliğinden Polis Memuru Suat Turgut ile Rehber Öğretmenleri Ayşenur Kındır ve Serap Taşın bilgi ve görüşleriyle toplantıda katılımcıları bilgilendirdiler. Toplantıda genel olarak okul servis taşımacılığında bu görevi üstlenen yükleyici ve şoförlere, trafik kurallarına ve yönetmelikte belirtilen kurallara uymaları gerektiği, öğrencilerin güveni ve ailelerin memnuniyeti konusunda bilinçli, hassas ve duyarlı olunması konusu üzerinde duruldu.

 

Rabia Aslıhan TÜRKMEN

    Yorumlar

banner290
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YESİLPİNAR GAZETESİ - Karapinar'in Gercek Haber kaynagı - 10 Ocak 2018 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 19 Aralık 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV