Öne Çıkanlar karapınar Çırak Öğrenci Kayıtları Devam Ediyor Kaymakam Oğuz Cem Murat Şehit Ailelerine Ziyaretlerine Devam Ediyor Halk Eğitimi Merkezinden Maske Üretimi

Bu haber kez okundu.

Kigal'den Arazi Çalışması

 Çalışmanın amacının öğrencilerin yaşadıkları bölgede hangi tür canlıların olduğunu uygulamalı olarak tespit etmek ve bu canlıların sınıflandırılması olduğu ifade edildi. 13 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşen çalışma programında ilk durak Erozyon Sahasıydı. Bu bölgeyi gezerken Necati ŞİMŞEKLİ öğrencilere rehberlik yaptı. Daha sonra Meke Gölü ve Acı Göl gezildi. Değişik böcek türleri, kertenkeleler, akrepler, örümcekler vb. hayvan örnekleri toplandı. Günün sonunda birçok materyalle okula dönen öğrenciler arazi çalışmasının çok zevkli olduğunu, hatta Erozyon Sahasını hiç bu kadar ayrıntılı gezmediklerini söyledi. Biyoloji Öğretmeni Yavuz ÇİMEN ise toplanan materyalin okulda tasnif işinin olduğunu, çalışmanın öğrenciler için önemli bir deneyim olduğunu söyledi.

                     Okul Müdürü İbrahim ÖNAL; biyoloji dersinde yukarıda yapılan çalışmaların yanı sıra 3 yıldır TÜBİTAK’ın yapmış olduğu Biyoloji Olimpiyatları Sınavına okulumuzdan öğrenci katılmakta ve ilçemizi temsil etmektedir. Yapılan sınavlara toplamda 18 öğrenci katılmış olup ülke genelinde yaklaşık 3000 öğrenci başvuru yapmaktadır. TÜBİTAK’ın öğrenci kampı için ilk 60 öğrencinin seçildiği program için çalışmalarımız her yıl gelişerek devam etmektedir. Bu bağlamda üç yıldır çalışmaları sürdüren Biyoloji Öğretmeni Yavuz ÇİMEN’ i ve olimpiyat ekibi öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol