Öne Çıkanlar karapınar Alman Turistler Acı Göle Hayran Kaldılar Sokak Sağlıklaştırması Projesi Başladı Karapınarda Kan Bağış Kampanyasına Yoğun İlgi

Bu haber kez okundu.

 Karapınar Anadolu Lisesi Müdürlüğüne Mehmet Orak Atandı

Karapınar Anadolu İmam Hatip Lisesinde Beden Eğitim Öğretmeni iken Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu sınava dayalı Müdürlük ataması sonucunda Karapınar Anadolu Lisesine Müdür olarak atandı.
Karapınar Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Orak " Çocukluğumun ve gençliğimin şekillendiği lise öğrenimini aldığım, mezun olduğum, Üniversite öğrenimime adım attığım ayrıca Öğretmen olarak da çalışma ayrıcalığını ve büyüsünü yaşadığım böylesi güzide bir okul olan Karapınar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden ayrılıp yeni bir okulda idareci olarak çalışma ikilemi arasında yaşadığım oldukça yoğun duygu karmaşıklığı ve gelgitlerden sonra Karapınar Anadolu Lisesi'ne Okul Müdürü olarak görevime başlamış bulunmaktayım.
"Okul Müdürü Kadar Okuldur" sözünden hareketle okul ancak Müdürünün liderliği, mesleki karakteri, saygınlığı, kuvvetli iletişimi, paylaşımı, özgüveni ve dürüstlüğüne göre şekil alır. Olaylara objektif ve farklı perspektifle bakabilen neye baktığını bilen, baktığını görebilen, gördüğünü anlayabilen, anladığını yorumlayabilen ve sorgulayabilen bunu hayat tarzı hale getirebilen bir anlayışın oluşturduğu sürecin yansımasını öğrenci öğretmen ve velilerimizle işbirliği içerisinde uygulayabildiğimiz kriterler, bizleri düşündüğümüz, hayal ettiğimiz bir noktada bütünleştirecektir. İdareciyseniz ve aynı zamanda öğretenseniz; koşullar her ne olursa olsun önce siz sağlam adımlarla yürümeli ve ardınızdan gelenlere ışık tutmalısınız. Yolunu kaybedenlerin pusulası, kaybedebileceklerin de elinden tutan olmalısınız.
Bu amaçla çıkılan noktadan ulaşılacak hedefin heyecanı insanın bu uğurda en önemli motivasyon kaynağı olabilir. Bahsettiğimiz bu ürün; artık Karapınar Anadolu Lisesi kimliğine bürünmüş bir okulun getirdiği sorumluluğun bilinciyle biraz daha hedef büyütme zorunluluğundan hareketle gerek öğrencilerimizin, velilerimizin, gerekse biz eğitim kadrosunun bütünüyle ve oldukça çeşitlilikte çalışma azmi ve başarılı olma noktasındaki heyecanla atan nabız atışlarımızdır. Ne kadar paylaşırsanız o kadar aile olabilirsiniz. Kuvvetli iletişimin, ekip ruhu ve güven ortamı ile paylaşımın olmadığı bir noktada işbirliği ve bütünlükten bahsetmek ve başarılı olmak mümkün değildir.
Şimdiye kadar edindiğimiz bilgi birikimimizi, bakış açımızı derinden yaşadığımız meslek aşkı ve heyecanıyla birleştirerek yatırımlarımızı öğrenci başarısı, ahlakı, kişiliği, olgun karakteri, düşünebilen ve  sorgulayabilen bir nesil yetiştirme üzerine planladığımız bu noktada, almış olduğumuz Anadolu patentinden hareketle Anadolu'nun her üniversitesine öğrencilerimizin yerleşmesi ve iyi bir eğitim görmesi ve mesleki kariyere ulaşabilmesi için güzel ilçemizin bütün kurum ve kuruluşlarından, kişilerinden alacağımız her türlü destek bizleri bu amacımıza çok daha etkin ve kısa sürede ulaşmamızı sağlayacaktır. Bu noktada ben bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı diliyorum"diyen Müdür Mehmet  Orak'a Bizde Yeşilpınar Gazetesi olarak yeni görevinde üstün başarılar diliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol