14 Aralık 2017 Perşembe

Bilim Tırı Amil Önal İlkokulunda

Amil Önal İlkokulu öğrencileri bilimin eğlenceli dünyasını keşfettiler. Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Projesi kapsamında bilim tır'ı ilçeleri ve okullarımızı gezmeye devam ediyor.

10 Kasım 2017 Cuma 22:08
Bu haber 339 kez okundu
 Bilim Tırı Amil Önal İlkokulunda

Proje kapsamında yürütülen çalışmada Amil Önal İlkokulunu ziyaret eden Bilim Tır'ı 20 şer gruplar halinde öğrencilere bilim ve teknolojik gelişmeleri sağlayıp öğrencilere birebir öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Bilim Tırı içerisine öğrencilerin alınması sırasında tüm öğrencilere açıklama yapan Amil Önal İlkokulu Müdürü Fatih Keleş, "göreve başladığımız günden beri okulumuzu sürekli olarak yenileme ve geliştirme çalışmalarımız devam etmekte ve bunları yaparken hem mevcut okulumuzdaki çalışmalar olsun hem de yeni yapılan okulumuzla ilgili çalışmalar ve desteklerinden dolayı başta Karapınar Belediye Başkanımız Mehmet Yaka'ya ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür ediyorum."dedi

Bilim Tırında görevli eğitim uzmanlarından Abdurrahim Yiğitoğlu ve M.Sami Atçı tarafından öğrencilere bilim tırı içerisindeki vücudumuzun organları (Treks), kalp davulu, dinazor, matematiksel zeka oyunları, çizgi filmlerin yapımını anlatan proksinoskop çalışma prensibini, denge kuşu adı altında ağırlık merkezi ve işlevinin nasıl çalıştığını eğlenceli ve öğretici olarak geniş şekilde anlattılar. Öğrencilerden gelen soruları Tır'da görevli uzmanlar tarafından çeşitli örnekler verilerek cevaplandırıldı.

Amil Önal İlkokulu öğrencileri ise, "Bilim TIR'ı içerisinde görevli uzmanlardan robot astronomi, yaşam, fizik, matematik, kimya, vücudumuz organları, kalp davulu, dinazor, zeka oyunları, çizgi film yapımı, denge ve ağırlık merkezi ile ilgili çok güzel bilgiler aldıklarını ve verilen bilgilerden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka'ya bu güzel imkanı biz öğrencilere sunmalarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz."dediler

 

MUSA CEYHAN

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner299
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
E-GAZETE
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 05 Aralık 2017 Manşeti
  • YEŞİLPINAR GAZETESİ - Karapınar'ın Gerçek Haber kaynağı - 08 Kasım 2017 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV