Öne Çıkanlar Meke Krater Gölü Kartpostallık Manzaralar Oluşturdu Başkan Yaka Birinci Sınıf Öğrencilerin İlk Karne Heyecanına Ortak Oldu Başkan Tartan ; Erkoyuncuyu Ziyaret Etti Kesmez Mahallesinde Şehitleri Anma ve Asker Uğurlama Programı Düzenlendi

Bu haber kez okundu.

Açık Öğretim Sistemİnde Yeni Düzenleme

18 yaşını doldurmuş öğrenciler herhangi bir kredi sıkıntısı olmaksızın 20 adete kadar ders seçimi yapıp dönem uzatmadan  seçtikleri derslerde başarılı oldukları takdirde hemen mezun olacaklar.

Karapınar Halk Eğitimi Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre; Açık Öğretim Lisesi'nde okuyan öğrencilerden 18 yaş üzerinde olanlar için mezuniyet için gerekli dönem şartı 8'den 5'e indirilmiştir. Son yapılan düzenlemeyle 18 yaşından büyük öğrenciler 4-10 Aralık tarihleri arasından online (uzaktan çevrimiçi) olarak yapılacak sınavlarda herhangi bir kredi sınırı olmadan 20 adede kadar ders seçerek sınava katılarak daha kısa sürede mezun olabilecekler.

Halk Eğitimi Merkezi Müdür Ahmet Aydınbelge, 18 yaş üstü Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin 30 Kasım tarihine kadar Açık Öğretim Lisesi öğrenci sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak derslerini seçebileceklerini ya da doğrudan Halk Eğitimi Merkezi'ne giderek detaylı bilgi alabileceklerini söyledi.

HİMMET TÜRKMEN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol