Öne Çıkanlar Karapınar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne Recep Ekinci Atandı  Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler (TOBB)78.Genel Kurul Toplantısı Elektronik Ortamda Gerçekleştirildi

Bu haber kez okundu.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Kutlama programına; AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, CHP İlçe Başkanı Haydar Karabacak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal ve Şube Müdürleri Ahmet İçalan, Tahir Ağırgötüren, İlçe Müftüsü Yunis Aydın, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Basın Mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Atatürk Anıtına Çelenk koyma sırasında Covid-19 kapsamında tüm önlemler alınarak, Mustafa Şener Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Soner Çetin komutasında ve Mustafa Şener Ortaokulu Öğretmeni Hamdi Mutlu sunuculuğunda saat 10.30'da İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal tarafından beraberindeki iki Öğretmen ile birlikte Atatürk Anıtına Çelenk sunumu yapıldı ve ardından Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerim adına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı katılımcılar tarafından hep birlikte okunarak göndere bayrak çekimi öğretmenler tarafından yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şunları söyledi; Geçmişle gelecek arasında köprü vazifesi üstlenen, nesillerin emanet edildiği, geleceğin mimarı kıymetli Öğretmen arkadaşlarım "Varlığı ile bizleri heyecanlandıran bütün Öğretmenlerimizin, Öğretmenler Gününü kutluyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün bütün Öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır. Yıldırmamalıdır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün " Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" sözünün muhatabı olan değerli meslektaşlarım; Bu söz, gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğunun bizlere yüklediği çok büyük bir güven ifadesidir. Kuşak çatışmalarının yaşandığı günümüzde; çocukları ve gençleri anlamalı, onlarla sıkı bir iletişim kurmalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulan, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üreten ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek olmalıdır.
Evet, Bugün günlerden Öğretmen? Bugün bilgi, ilgi ve sevgi günü? Bugün tarih, bugün vefa, bugün kutlu bir geçmişin üzerinde yükselen umutlu bir gelecek?
Haydi Öğretmenim! İnsan ve insan sevgisiyle bezenmiş, çevresine duyarlı, ben dilinden ve bencillikten kurtulmuş, vatan ve bayrak sevgisini özümsemiş; istiklal ve istikbal ruhunu kaybetmemiş, hak yemeyen ve hakkını kimseye yedirmeyen çocuklarımız olsun. Bunu başarabiliriz. Damarlarımızdaki asil kan ve muasır medeniyetlerin üzerine çıkma mefkuresi ve inancımız en büyük dayanağımız ve gücümüz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, anlamlı günümüz anısına, ebediyete intikal eden ve eğitim yolunda şehit olan değerli öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Halen mesleğini özveri ile ifa eden bütün öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyorum. Mesleğe yeni başlayan genç arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni ediyor, emekli olmuş öğretmenlerimize de hizmetleri dolayısıyla şükranlarımı sunuyorum."dedi
İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal tarafından, Cumhuriyet Meydanı Anıt alanında Okul Müdürleri ve Öğretmenlerine çiçek vererek "24 Kasım Öğretmenler Günlerini tek tek kutlayıp, kutlama programı başarılı bir şekilde sona erdi. 

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol