Öne Çıkanlar Alman Turistler Acı Göle Hayran Kaldılar Sokak Sağlıklaştırması Projesi Başladı Karapınarda Kan Bağış Kampanyasına Yoğun İlgi Mehmet TARTAN Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Bu haber kez okundu.

12-18 Yaş Aile Eğitim Kursu Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda Başladı

Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda daha önce de 7-11 Yaş Aile Eğitim Kursu Açılmış ve 29 baba, 45 anne olmak üzere toplam 74 kursiyer on dört hafta süren eğitimden sonra mezun olmuşlardı. Yoğun talep olması nedeniyle ikinci yarıyılın başlamasıyla birlikte “Aile Eğitimi”ne tekrar başlandı. Bu kez de 12-18 Yaşında çocukları olan ailelere yönelik açılan “Aile Eğitimi Kursu” ayrı bir önem taşıyor.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Ramazan BIYIKLIOĞLU, “Aile Eğitimi Kursu”na olan ilginin devam ettiğini, bu nedenle bu yarıyıl da 12- 18 Yaş Aile Eğitimi Kursu açtıklarını ve kayıtların dolmasıyla da hemen eğitime başladıklarını söyledi.

Kursun eğitimcisi Nihat BAŞBUĞU da “12-18 Yaş Aile Eğitimi Kursu” nun ergenlik çağında çocukları olan ailelere yönelik olduğunu, 14 hafta sürecek eğitimin amacının anne babalara,  çocuklarının gelişimlerine katkı sunmak, kişilik gelişiminden, okul başarısını arttırmaya kadar gelişimini desteklemek, çocuğu dinlerken, onunla konuşurken, istediğiniz veya istemediğiniz bir şey yaptığında ona nasıl davranmaları gerektiğini fark ettirmek olduğunu söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Teşekkür ederiz Nihat BAŞBUĞU Hocam. 7 yıl önce

bu işin mimarı yine sizsiniz nihat hocam.

Avatar
Nihat Başbuğu @Teşekkür ederiz Nihat BAŞBUĞU Hocam. 7 yıl önce

teşekkür ederim...bilgi paylaşılınca daha da çoğalıyor...bu da bizleri mutlu ediyor...