Öne Çıkanlar  Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor Öğrenciler Tiyatro ile Sıfır Atık Öğrendiler (TOBB)78.Genel Kurul Toplantısı Elektronik Ortamda Gerçekleştirildi Bakanı Kurum Karapınarlı Hemşerileriyle Buluştu

Bu haber kez okundu.

Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan  Toplantısını Gerçekleştirdi

Gündem Maddesi 1:2021 Yılında Uygulanacak olan Ücret Tarifesi hakkındaki Komisyon Raporunun görüşülmesi ve kabulü hususugörüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 2:" KOP TEYAP Destekliyor Karapınar Acıgöl Lavanta İle Renkleniyor " projesine  Ortaklık için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususugörüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 3:" Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama "  Projesi için protokol yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 4:İlçenin çeşitli mahallelerinde Belediyemiz adına kayıtlı bulunan arsaların satışının yapılması ve Satış yetkisi verilmesi hususugörüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 5:İlçemiz Ulus Mahallesi, 133229 nolu sokağın revizyon imar planı sonrası Cadde statüsü kazandığından cadde isminin belirlenmesi hususugörüşülerek Plan Bütçe Komisyonu'na havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 6:İlçenin Pınarbaşı Mahallesi, 165 ada, 6 parselde İmar Planı değişikliği yapılmasının görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 7:Belediyemiz birimleri arasında haberleşmeyi sağlayan telsiz sisteminde analog ses yayınından dijital ses yayınına geçilmiştir. Bu nedenle eski tip analog ses yayını yapan 1 adet röle, 2 adet sabit merkez telsizi, 11 adet araç telsizi ve 44 adet el telsizine ihtiyaç kalmadığından telsizlerin Konya Emniyet Müdürlüğü'ne protokol ile bedelsiz olarak devredilmesi, diğer telsizlerin ise ekonomik ömürlerini tamamlaması nedeniyle kullanılmasında fayda görülmediğinden Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na bedelsiz teslim edilmesi hususugörüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 8:Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibesi ile alımı yapılan1 Adet 2020 model HİDROMEK marka greyder ve 1 Adet 2020 model FORD marka çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracının, haczedilememesi için kamu hizmetlerine tahsis edilmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Gündem Maddesi 9:Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü biriminde yol bakım/onarım hizmetlerinde kullanılmak üzere; Devlet Malzeme Ofisi'nden azami yüklü ağırlığı 10.000 kg sınıfında 1 adet damper kasalı kamyon alınması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. 
Başka görüşülecek madde olmadığından Aralık ayı meclis toplantısının kapanışı oy birliği ile kabul edildi.
 

MUSA CEYHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol